Maailm

AUGA TEENITUD PUHKUS: kuulus Mehhiko päästekoer saadeti pensionile (2)

Toimetas Aare Kartau, 25. juuni 2019 10:51
Kangelasest koer 2018. aasta septembris.Foto: AFP/Scanpix
Labradori retriiver Frida, kes sai rahvusvaheliselt kuulsaks 2017. aasta Mehhiko maavärina järel tehtud kangelastegudega, saadeti auga pärast üheksat tegevusaastat pensionile, vahendab BBC.

Mehhiko mereväe koerteüksus tähistas esmaspäeval pidulikult kümneaastase labradori lahkumist teenistusest. Tseremoonial tänati Fridat, kes võttis osa 53 päästeoperatsioonist nii Mehhikos, Haitil, Guatemalas ning Ecuadoris. Merevägi on omistanud koerale 12 inimelu päästmise ning rohkem kui 40 inimese leidmise. „Tema haugatus andis alati lootust ning tõi valusatel ja ebakindlatel aegadel leevendust,“ ütles mereväe juhi asetäitja Eduardo Redondo.

Frida kolm päeva pärast Mehhiko maavärinat 2017. aastal.Foto: AFP/Scanpix

Fotod kaitseprillidega Fridast, kes otsis Mexico City Rebsameni kooli rusude alt inimesi, sai mehhiklaste jaoks lootuse sümboliks ajal, mil riiki tabas enam kui 300 inimelu võtnud maavärin. Nüüd on koera hooldajad riputanud tema kuulsad kaitseprillid ning saapakesed varna ning kinkinud talle närimismänguasja, et ta saaks oma elus järgmist etappi alustada. Tema pensioniplaane pole veel kinnitatud, ent ta võib liikuda maale, kus ta aitab treenida järgmist generatsiooni päästekoeri. „Frida, missioon auga täidetud,“ ütles Redondo tseremoonia lõpus.

Tubli koera austamiseks tehti temast ka Mexico Citysse seinamaaling.Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

22.09.2017
Mehhiko maavärinaohvrite arv on tõusnud juba 273-ni
20.09.2017
Mehhiko maavärinas hukkus mitukümmend last
19.09.2017
FOTOD, VIDEOD | Mehhikos oli taas võimas maavärin, hukkunute arv kasvab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee