Maailm

Euroopa Nõukogu toetas Vene delegatsiooni õiguste taastamist (29)

Toimetas Triinu Laan, 25. juuni 2019, 08:53
Foto: VINCENT KESSLER, Reuters/Scanpix
Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) otsustas teisipäevaöisel istungil  taastada Venemaa delegatsiooni õigused. Õigused peatati 2014. aastal, kui ENPA otsustas Venemaad Krimmi annekteerimise eest karistada hääleõiguse peatamisega. 

Lisaks Ukrainale olid õiguste taastamise vastu ka Balti riigid, Poola ja Suurbritannia. Siiiski toetasid  Euroopa Nõukogu 47 liikmesriiki esindavad 118 parlamendisaadikut Venemaale loa andmist saata assambleele delegatsioon, mis osaleb kolmapäeval Euroopa Nõukogu uue peasekretäri valimisel.

Venemaa hääleõiguse taastamise vastu hääletas 68 ENPA liiget, sealhulgas ka Eesti delegaadid Eerik-Niiles Kross, Indrek Saar ja Raivo Tamm.

Hääletamistulemusi võib vaadata SIIT

Euroopa Nõukogu on 47 Euroopa riiki ühendav rahvusvaheline organisatsioon inimõiguste, õigusriigi ja demokraatia edendamiseks ja tugevdamiseks. Ainsana Euroopast ei kuulu organisatsiooni Valgevene.

Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni alusel loodud Euroopa Inimõiguste Kohus on sõltumatu institutsioon, mis otsustab 47 Euroopa Nõukogu liikmesriigi kodanike konventsioonis sätestatud õiguste väidetavate rikkumiste ja riikidevaheliste vaidluste üle.

Samal teemal

31. mai 2019, 15:36
President Kaljulaidi avaldus Venemaa hääleõiguse taastamise küsimuses: me saame olla alati ja ainult väärtuste poolel
11. aprill 2014, 07:00
Strasbourgis võeti Venemaalt hääleõigus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee