Foto: Aldo Luud
Asso Ladva 24. juuni 2019 19:21
„Need eestlased ei ole normaalne rahvas,“ võisid mõelda laupäeva õhtul Tartu laulupeole sattunud ja kogu möllu ammuli sui uudistanud Itaalia turistid. Tähtvere lauluväljak oli pilgeni rahvast täis, lavalt käisid läbi sajad koorid Tartust ja kauemaltki. See oli parim viis, kuidas sünnikodus tähistada laulupeo 150. aastapäeva.

Peo kunstiline juht ja peadirigent Triin Koch ütles enne pidu, et repertuaari said valitud laulud, mis on ajaproovile vastu pidanud. Neid oli nii 150 aasta vanuseid kui ka uuemaid, vahepeale mahtus ka mitu ahjusooja laulupala, kokku neli ja pool tundi kontserti. Laulupidu nagu laulupidu ikka, algas Lüdigi „Koiduga“ ja lõppes Ernesaksa „Isamaaga“, kuid aastapäevale kohaselt jätkus tähistamisi pea terveks peole eelnevaks nädalaks.

Neljapäevaõhtune uhke kontsert taastatavas Maarja kirikus – saalis, kus peeti kõige esimese laulupeo proov, reedel üle linna peetud kolm ajastukontserti, tantsuetendus Kassitoomel ning Maarja Nuudi etteaste paljude laulupidude tegelaste viimses puhkepaigas Raadi kalmistul. Laupäeva pärastlõunal läks kogu peoseltskond rongkäigus Tartu südalinnast Tähtverre, et alustada peaüritusega.

Et tegu polnud tavalise ühe linna laulupeoga, näitas juba seegi, et seda väisas president Kersti Kaljulaid. Nagu talle kombeks, siis ei nautinud ta pidu mitte publikus, vaid koos oma kooriga laval teiste lauljate seas. Aga kõnepidamisest ja tammepärjast ei pääsenud ta ikkagi.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

25. juuni 2019 14:19
Mis see puratiino seal tegi? Rikkus laulu ära, pidevalt tulid tema poolt valed noodid ja rütmis ei püsinud. Võin oma mustad sokid ära süüa, et presdidenditaoline toode proovids ei käinud ja nüüd lubati temal seal nn. "laulda". Mitte kedagi teist poleks niimoodi laulukaare alla lastud. Ja temalt endalt oodata mingit kriitikameelt või tagasihoidlikkust on ka asjatu. Oodata, et ta vaataks dirigendi poole, on samuti asjatu. Ta ei teagi miks koorijuht seal on ja kui teakski, ega käemärkidest niikuinii aru ei saaks. Ainukse sõrm mida ta tunneb on Pikkpeeter, Sikkut õpetas seda.
25. juuni 2019 15:43
Oled kindlasti köva laulumees ja kaunis kui lumivalgeke.Kuid suuvärk on ikka töelise matsi mis matsi oma.Eks igayks vöta oma rikutuse tasemel ka teisi.Kahju,et su oma elu jääb elamata,ega sa vist teagi veel,et vähi peamine pöhjus on just v i hameelsus,stress ja ega pole vist kaua oodata,kui söber sul kylas
eurodirektiiv 25. juuni 2019 13:30
Varsti keelatakse nagunii ära.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS