Maailm

Uuendatud kell 15.20

METEOROLOOGID: Lääne-Euroopasse jõuab põrgukuumus, suurima löögi saab Prantsusmaa (32)

Toimetas Aadu Hiietamm, 24. juuni 2019 15:20
Põhja-Prantsusmaal näitas termomeeter juba esmaspäeva lõuna ajal 37 soojakraadi. Foto: AFP/Scanpix
Lääne-Euroopasse saabub sel nädalal kuum õhk Põhja-Aafrikast Magribi piirkonnast, teatasid meteoroloogid. Kuumalaine alguses püsib temperatuur ''vaid'' 35 kraadi juures, kuid nädala edenedes hakkab tõusma.

BBC andmetel on kuumalaine tippu oodata kolmapäeval, neljapäeval või reedel, kui Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal ja veel mõnes riigis võib õhutemperatuur tõusta 40 soojakraadini või koguni üle selle.

Tegemist on juuni kohta enneolematu kuumalainega.

Prantsusmaa põhjaosa saab kõige kuumema löögi ja Pariis valmistub ebatavalist soojust vastu võtma ajutiste purskaevude ja avalike basseinidega.

Prantsuse meteroloog Etienne Kapikian peab võimalikuks, et temperatuur tõuseb 43 või isegi 44-45 kraadini.

Tulisele ilmale tundlikumatele inimestele, nagu näiteks vanuritele, on loodud eraldi hooldeplaan. Pariisi kõrgel tasemel õhuniiskusega tundub 40 kraadi tegelikult nagu 47 kraadi. Öösiti on kõige madalam temperatuur 20 soojakraadi. Ilmateadlaste sõnul ei lähe Prantsusmaal jahedamaks enne järgmist nädalavahetust.

Fotomeenutus 2003. aasta kuumalainest Pariisis. Foto: Reuters/Scanpix

Viimati oli Prantsusmaal suurem kuumalaine 2003. aastal, mil augustis temperatuurid 44 kraadini ronisid. Toona suri kuumalaine tõttu peaaegu 15 000 inimest.