Eesti uudised

GALERII | Tartlased peavad laulupidu (26)

Toimetasid Juhan Mellik, Marvel Riik, 22. juuni 2019 16:35
Tartu laulupiduFoto: Aldo Luud

Tartus toimub täna laulupeo 150. aastapäeva tähistamise peakontsert, kuhu kogunevad ligi 9000 koorilauljat ja pillimeest.

Samal teemal

Tartu laulupeo peakontsert sisaldab kullaprooviga koorimuusikat, mis hõlmab Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Gustav Ernesaksa, Miina Härma jpt loomingut. Tartu laulupeo peadirigent ja kunstiline juht Triin Koch ütles, et laulupeo puhul pole lõppkokkuvõttes midagi olulisemat kui repertuaar. “See teeb peo. Jah, muidugi on oluline, et kõht oleks pidulistel täis ja esmavajadused rahuldatud, aga lõpuks on see, mis peost meelde jääb ikkagi laulud, repertuaar, meeleolu, mis seal kujuneb. Et lauljad sooviks neid lugusid laulda. See on kunst. See on väga suur kunst,” rääkis peadirigent Koch.
 
Seetõttu valitigi Tartu laulupeo peakontserdi kavasse laulud, mis on ajaproovile vastu pidanud. “Nii need, mida lauljad soovivad laulda, kui need mida inimesed armastavad,” lisas Koch.

Peakontserdil on kaastegevad Vanemuise Sümfooniaorkester Taavi Kulli juhtimisel ning solistid Tõnis Mägi, Ivo Linna, Jarek Kasar, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia) ja paljud teised.

Samal teemal

24.06.2019
LAULUPIDU TARTUS: 150aastane ja täie tervise juures
22.06.2019
GALERII | President ühines Tartu laulupeolistega!