Eesti uudised

Tamm, Saar ja Mägi on "keelatud nimekirjas" 

Paadunud pätid peidavad end nime muutes uute ohvrite ja vanade vihkajate eest? (31)

Liina Hallik , 22. juuni 2019 10:15
UUS NIMI: Pedofiil Kaur Hanson võttis vanglast vabanedes uueks nimeks Oliver Rist. Foto aastast 1999. Sama nimega mees on Eestis juba olemas. Foto: Krista Väli
Siseminister kinnitab sügisel uue nimekirja neist ligi 150 levinumast perekonnanimest, mida järgneva kolme aasta jooksul nimevahetuse korras endale Eestis võtta ei saa. Nimevahetus on kurjategijate seas aastaid päästerõngaks olnud, sest seaduse järgi pole kriminaalne minevik nime vahetamisel takistuseks. Nii on endale uue identiteedi saanud retsidivistid, sadistid, lapsepilastajad, aga ka lihtsalt kelmid ja pikanäpumehed. 

Eestis vahetab aastas nime keskmiselt tuhat inimest. Peamiseks piiranguks uue perenime valikul on iga kolme aasta tagant uuenev ministri määrus, kus on ära toodud liiga laialdase levikuga ehk sellised nimed, mida on rohkem kui 500 inimesel. Viimaseid kuid kehtivas loetelus on 164 nime, mida uueks nimeks võtta ei tohi. Juba aastaid on nimekirja tipus trooninud perekonnanimed Tamm, Saar ja Mägi, mille võtmine on välistatud ilmselt edaspidigi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.05.2019
Kert Kingo nime muutma ei pea! Uus nimeseadus ainult soovitab, mitte ei kohusta