AnnabelFoto: Ekraanitõmmis/TV3
Toimetas Hindrek Pärg 21. juuni 2019 20:53
Reede õhtul edastas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond rõõmusõnumi - kolmekuuse Annabeli elu päästmiseks vajaliku, maailma kalleima ravimi raha on koos. 

 "Lastefondi ja Annabeli annetuskontodel on täna õhtuse seisuga 1 924 911, 29 eurot," seisab Facebooki postituses. "Lastefondi annetuskontodele ning telefoniannetuste läbi on Annabeli ravi rahastamiseks laekunud 897 972,07 eurot. Koos reservidest lisanduva 400 000 euroga on Lastefondi head annetajad aidanud Annabeli ligi 1,3 miljoni euroga. Tegemist on Lastefondi ajaloo suurima toetussummaga."

Lastefond lisab, et Annabeli perel tuleb tasuda lisaks kallihinnalisele ravimile ka USA-s ostutatava meditsiiniteenuse eest, mis maksab teadaolevalt ligi 295 000 eurot. "Milline saab olema Annabeli ravi täpne maksumus, selgub siis, kui ettemaksuarve USA-st on laekunud. Suure tõenäosusega juhtub see järgmisel nädalal, kohe pärast viimase analüüsi tulemuste selgumist. Pärast ravi teostamist tuleb Annabelil USA-sse jälgimisele jääda veel 3 kuuks," kirjutab Lastefond.

"Puudu oleva summa osas saab perele endiselt toeks olla tehes annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole ning lisades selgitusse „Annabel“. Täna on Lastefondile teadaolevalt veel mitmed Annabeli aitamiseks loodud toetusaktsioonid pooleli, ka sealt loodame abi ravimi manustamise ja hilisema jälgimisega seotud kulude katmisel.

Aitäh veelkord kõigile aitajatele, seda tänu ei ole võimalik sõnadesse panna! Lastefond tänab ka kõiki koostööpartnereid, kes meile abikäe ulatasid ja ikka ning alati toeks on! Omalt poolt lubame, et hoiame teid Annabeli edasise käekäiguga kursis," seisab postituses.