Eesti uudised

LÄTIS JÄTKUB EESTLASTE VIINAHULLUS | Alkopoes oli täna sadu eestlasi, seda igal ajahetkel (189)

Arvo Uustalu, 21. juuni 2019 19:30
NAGU KONVEIERIL: Pudelid laaditakse kiiresti autodele, et järgmised kliendid saaksid koha sisse võtta.Foto: Aldo Luud

Põhjanaabrite maksurahast hamba verele saanud Läti valitsus plaanib alkoholiaktsiisi langetamist, kuid kärsitud eestlased ei malda seda ära oodata. Legendaarses Valka piiripoes käis reede hommikul käruralli, millest võttis osa korraga vähemalt sadakond inimest. Ja nii terve päeva.

Kui vahepeal tundus, et Lätis on viina järel käinud juba iga põlvepikkune poisike ja karkudega vanataat ning maarahva õllekeldrid on laeni kaupa täis, siis jaaniootus aktiveeris kraadiga jookide nautijad nagu imeväel. Korraga seisis Alko1000 Valka poe ees poolsada autot ning kassajärjekorrad vonklesid nagu maod.

Midagi uut pole siin Päikese all. Kui Õhtuleht mullu samal ajal Valka rahvarallit külastas, jäid silma noored pered, kes koos lastega šoppama tulnud, ning eakad, kes vaevaliselt, kuid rõõmsalt poeukse suunas komberdasid. Nii ka seekord. „Südantkosutav on näha, kuidas pered kokku hoiavad ja üksteist aitavad,“ ütleb Võrumaalt pärit Rain ja viitab nooremapoolse pereisa poole, kes nagu hobune õllekaste täis ostukäru tõmbab ning keda seejuures aitavad õbluke naine ja kaks väikest poissi.  Umbes poolesaja Eesti numbrimärgiga auto seas on vaid üks Läti lumivalge Lexus ja neli Soome masinat. Nagu selgus, kuulusid kaks neist põlissoomlastele ja kaks Soomes kanda kinnitanud eestlastele. „Võtame ka sõpradele ja naabritele kaasa. Aastas korra-kaks ikka käime siin,“ selgitab Espoo kandis elav keskealine eestlanna.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.06.2019
Läti plaan õlleaktsiisi langetada sai parlamendis tõsise hoobi
21.06.2019
Viljar Voog | Läti käigu aktsiisidega kukele!
20.06.2019
VIDEO | Läti poliitikud süüdistavad Eesti valitsust alkoholiaktsiisi langetamisel kokkulepete rikkumises
20.06.2019
Algas Eesti ja Läti aktsiisisõda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee