Eesti uudised

Täiendatud 18.17! Lisatud tulistajast politseile teavitanud inimese kommentaar.

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Telliskivi taksomõrvar lasi end politsei silme all maha (68)

Ohtuleht.ee / Delfi, 21. juuni 2019, 14:38
Foto: Tiina Kõrtsini
Reede öösel kella 3 ajal teatati häirekeskusele, et Tallinnas Telliskivi tänaval tulistati kahte taksojuhti. Tulistajaks osutus 30aastane Raivo Jürimäe. 

 

Samal teemal

Politseinikud kontrollisid täna kella 14.30 paiku inimestelt tulnud vihje põhjal Nabalas asuva bussipeatust, kus võis asuda öösel Tallinnas Telliskivi tänaval kaht taksojuhti tulistanud 30aastane Raivo. Politseinike kohale jõudes istus otsitav mees bussipeatuses ja võttis politseinikke märgates välja relva. "Mees suunas relva enda pea sunnas ning lasi ennast maha," kommenteeris Põhja politseiprefekt Kristjan Jaani. 

"Isik tuvastati eelkõige videomaterjali ja sündmuskohal viibinud tunnistaja ütluste abil," selgitas Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Katrin Pärtlas. "Tänu videosalvestustele olid kogutud kõik tõendid mehe vahistamiseks."

Prokuratuuri teada olid ohvrid valitud juhuslikult, kuid asjaolusid veel täpsustatakse. Menetlus läheb isiku surma tõttu lõpetamisele. 

Arvataval tulistajal oli relvaluba ning püstol TT oli ametlik. Raivo on õppinud ka sisekaitseakadeemias, jätnud selle lõpetamata ning pole kunagi politseivägedes töötanud. Samas nentis Jaani, et Jürimäe on töötanud Tallinna vanglas valvurina. 

Pärtlas kinnitas, et mehel ei olnud probleeme vaimse tervisega . "Tal poleks muidu relvaluba olnud."

Jürimäe tulistas prokuratuuri andmetel üksteist lasku. Ühes taksos istus tagaistmel tunnistaja, kes jäi õnneks puutumata.

Mehest politseile teavitanud kohaliku Ivari sõnul oli mees enne pikemat aega küla vahel jalutanud, kirjutab Delfi

Ta sai tuttavalt vihje, et Nabala bussipeatuses olla nähtud kahtlaselt sarnast meest Raivo Jürimäele, keda politsei taga otsib. Ivar otsustas autoga peatusest mööda sõita, et vihjet kontrollida.

"Sõitsin korra mööda ja tagasi ja vaatasin, et ongi selline kahtlane sarnasus," sõnas Ivar Delfile. 

Küll aga olid külaelanikud juba tükk aega Ivari sõnul märganud, et Jürimäe Nabala vahel ringi jalutab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee