Nädala TOP

Top | Kohtunik lubas roolijoodiku rooli tagasi (17)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 21. juuni 2019, 17:51
Foto: Robin Roots
Joomaselt roolis olnud raadiohäälele Allan Roosilehele juhiloa allesjätmine kohtuniku poolt pani pahaselt sumisema nii mõnedki, kes väiksemate promillidega on loast ilma jäetud ning kelle puhul pole kohut kõigutanud väited, et ilma autota pole võimalik tööle pääseda. Nii on kerge tekkima mulje, et prominentide suhtes on leebemad standardid. Kerkib vana küsimus, kas kohtunikud peaksid oma otsuseid ka avalikult põhjendama.   

Koolid kiusavad ametnikke

Mitu kuud tagasi toimunud riigieksamite tulemused polnud selgunud veel lõpuaktuste ajakski. Haridusministeeriumil  jäi veel õigust ülegi, kui asuti hurjutama hoopis koolijuhte valel ajal aktuste pidamises. Mitmesaja töötajaga Innove suhtumisest jääb mulje, nagu segaksid nii koolid kui abituriendid oma alusetute soovikestega ametnike omas tempos tööde tegemist.    

Swedbank veeretab päid

Swedbanki tegevusest Eesti juhtide seas platsi puhtaks löömisel jääb mulje, et Rootsi peakontoris peeglisse vaatamise asemel on ohutum panna ülemereprovintsis pärismaalaste pead veerema. On teadmata, milles seisnev siinsete juhtide süü rahapesuskandaalis, kuid peaks olema selge, et Eesti meeskond sai tegutseda vaid keskusest ettekirjutatud reeglite järgi.   

Kõlvart asfalteerib rohelust

Erinevalt Taavi Aasast panustab Tallinna uus linnapea autosid kummardades mereääre kinniasfalteerimisse, kui teeb Reidi tee kokkulepitust laiema. Küsimus juristidele – kas rohelise abilinnapea Zuzu lahkumine linnavalitsusest muutis sõlmitud lepped juriidiliselt kehtetuks?

Aktsiisist tühjad pihud

Eesti ja Läti vahel käivitunud aktsiisisõda poleks esimene kord omavahel arveid klaarida, sest räimesõda meil juba oli. Iseasi, kaua loodavad lätlased Eestilt aktsiisi koguda ja kui jätkusuutlik on sellele riigieelarve ülesehitamine. Samas oleme ise samas rollis olnud Soome turistidelt alkoholiaktsiisi kogudes ja loodame praegugi nende tagasitulekut. Mida teha aga siis, kui raha läheb endiselt Lätti ning ka siseriiklik laekumine väheneb aktsiisilanguse võrra?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee