Maailm

OHTLIK TEGU: nelja-aastane poiss sõitis vanavanaisa autoga maiustusi ostma (11)

Toimetas Aare Kartau, 21. juuni 2019, 12:28
Sebastian autoroolis.Foto: YouTube'i kuvatõmmis
Nelja-aastane Minnesota poiss, kellel tekkis äkitselt isu maiustuste järele, sõitis eelmisel teisipäeval vanavanaisa autoga tanklasse, et sealt Reese pähklivõi- ja šokolaadikorvikesi osta, teatab Fox News.

Blaine'i politseijaoskonna sõnul juhtus intsident hommikul 8.30 paiku. Poiss nimega Sebastian istus oma vanavanaisa Hyundai Santa Fe rooli ning sõitis minema, kuigi ulatus ise vaevalt üle rooli nägema. Jaoskonnaülem Mark Boerboom ütles, et ta polnud kunagi näinud nii noort last reaalselt autoga sõitmas.

Poiss sõitis kodust startides mööda mitut naabruskonna tänavat, enne kui ta viimaks elava liiklusega University Avenue'le suundus. „Bensiinijaama, sest ma tahtsin Reese'i,“ seletas poisike hiljem oma tegu. Pealtnägijad teatasid politseid sõidukist, mis liikus korrapäratult kiirusega 10-15 miili tunnis (16-24 km/h). Siiski jõudis ta tanklasse kohale, kus korrakaitsjad temaga kohtusid ning poisi koju toimetasid.

Sebastiani vanavanaisa tunnistas, et „lõbusõidul“ oleks võinud palju tõsisem tagajärg olla: „Teda oleks võinud tabada auto. Tal polnud turvavööd peal. Me saaksime praegu rääkida hoopis matustest.“ Sebastian ei jõudnud tanklani aga ka täiesti puhtalt – ta oli mitmed naabruskonna postkastid ümber sõitnud ning auto oli tabanud ka puud, mis tekitas sõiduki stangele kahjustusi. Õnneks keegi vigastada ei saanud. Sebastiani vanavanaisa sõnul jälgib poiss igat tegevust ning üritab ise neid järele teha. Šokis perekonnaliikmed plaanivad nüüdsest autovõtmed luku taha panna ning pisipõnnil rohkem silma peal hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee