Eesti uudised

ELMAR VAHERI MAGISTRITÖÖ JUHENDAJA: tegemist ei ole plagiaadiga (72)

Liina Hallik, 21. juuni 2019, 10:32
Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher Foto: Stanislav Moshkov
18. juunil pöördus PPA peadirektor Elmar Vaher Tallinna ülikooli poole ajendatuna Eesti Ekspressi artiklist, mis tembeldas tema 2016. aasta jaanuaris kaitstud magistritöö plagiaadiks. Vaher avaldas soovi kontrollida oma töö vastavust akadeemilistele nõuetele. Töö juhendaja Ilmar Selge saatis Õhtulehele omapoolse 8-leheküljelise kiirhinnangu artiklis esitatud väidete kohta, kus kinnitas, et tegemist ei ole plagiaadiga.

„Elmar Vaher on arvestades töökohustuste täitmist lõputööd kirjutanud pikema aja jooksul,” selgitas Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi dotsent ja Elmar Vaheri magistritöö juhendaja Ilmar Selge Õhtulehele. „Kui töö oleks kaitstud mais-juunis 2015, ei oleks tekkinud küsimust kattuvusest paralleelselt valminud ning Tallinna ülikoolis 25. mail ja 15. mail 2015 kaitstud doktoritöödega.”

Samal teemal

Antud väite kinnituseks on magistritööst salvestatud viis erinevat versiooni, mis on kirjutatud ajavahemikus 16. jaanuarist 2014 kuni 18. septembrini 2015 ning täiendatud 8. jaanuaril 2016.

Selge rõhutas, et Elmar Vaher väärib tunnustust uudse teema „Ohutõrje õiguslik regulatsioon põhiseaduslikku korda ähvardava ohu korral“ valiku ja teostamise eest. „Tema valitud teema on uudne. Võimalik oleks olnud kirjutada traditsioonilisel teemal - näiteks „Korrakaitseõiguse vajalikkus Eesti õiguskorras” või „Korrakaitseõigus kui põhiseaduslik nõue” või muu selline.”

Selge märgib, et Eesti korrakaitseõigus tugineb suures osas Saksa õigusele ning Eestis kirjutatud uurimistööd Saksa õigusallikatele, seetõttu esineb valminud tööde puhul paratamatult õiguskirjanduse, õigusaktide ja kohtupraktika allikate mõningane kattuvus. „Elmar Vaher on tellinud kõigi kasutatud saksakeelsete allikate tõlked ja vajadusel tõendab allikate kasutamist akadeemilisele komisjonile,” sõnab Selge.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee