Krimi

BLOGI, FOTOD JA VIDEO | Taksomõrvari tagaajamine: otsimine on lõppenud, võimalik mõrvar lasi end maha (99)

Ohtuleht.ee, 21. juuni 2019 14:32
Foto: Robin Roots
Reede öösel kella 3 ajal teatati häirekeskusele, et Tallinnas Telliskivi tänaval tulistati kahte taksojuhti. Politsei on tuvastanud arvatava tulistaja, kelleks on 30aastane mees ja otsib mehe avastamiseks juhtlõngu. Ühte võimalikku peidupaika jõudis Õhtuleht enne politseid.

Viga saanud mehed viidi haiglasse, kellest üks, 32aastane mees, suri saadud vigastustesse haiglas. Teine taksojuht on üliraskes seisus. 

Varahommikune uurimine

Varahommikust saadik on politsei töötanud selle nimel, et tulistaja isik välja selgitada ja ta tabada. Arvatav tulistaja Raivo on on 30aastane, eesti keelt rääkiv, tumedapäine, ligi 175 cm pikkune ja saleda kehaehitusega mees, kellel oli seljas musta-valge triibuline särk. Politseile teadaolevalt on mees relvastatud.

Postimehe andmetel on kahte taksojuhti tulistanud 30aastane Raivo pärit Raplamaalt Kehtna vallast, kes on ka ise taksojuhina töötanud ja endise tööandja sõnul varemgi agressiivse käitumisega silma paistnud.

Politsei palub inimestel mitte ise mehele läheneda või temaga kontakti võtta. Palume ka mehel endal politseiga kontakteeruda helistades 112 või telefoninumbril 58872417.

Seni teadaolevalt liikus tulistaja taksojuhtide suunas jalgsi ning tulistas mitu lasku, esmalt esimese, seejärel teise taksojuhi suunas. Seni kogutud info järgi liikus mees pärast tulistamist Balti jaama suunas. Mehe tegude motiiv ja muud asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluses, kuid praegu kogutud info põhjal ei eelnenud tulistamisele konflikti.

"Oleme kontrollinud mehe kodu ja teisi temaga seotud aadresse, ent mehe asukohta pole õnnestunud seni tuvastada," kommenteeris Põhja prefekt Kristian Jaani. 

Õhtulehe reporteri sõnul oli Telliskivi tänav hommikul mõlemalt poolt suletud. Näha oli valgetes tunkedes kriminaliste, kes kuriteopaika märgistasid. Ühe rünnatud takso, Takso24 kirju kandva auto juhipoolne aken oli katki, killud olid maas. Teine takso oli umbes 30 meetrit eemal, ka sellel oli juhipoolne aken katki. 

 

Politsei ei lasnud kedagi piiratud alale sisse, ka inimesed, kes sealkandis töötavad, pidid pikalt selgitama, enne kui neid töökohta lubati.

Delfile teadaolevalt tuli ründaja Mööblimaja poolt, tulistas surmavalt oma esimest ohvrit, liikus siis edasi Balti jaama poole ja avas tule teise takso pihta. Veretöö järel lahkus ta sündmuskohalt jalgsi.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Janek Laaneväli sõnas, et süüdlase tabamisel ressursse kokku ei hoita. „Politseioperatsiooni on kaasatud suured politseijõud, kes töötavad sündmuskohal, et selgitada juhtunu asjaolusid. Samuti on väljas hulk politseinikke, kes kontrollivad piirkonda. Teeme kõik endast oleneva, et tulistaja kiiresti tabada,“ sõnas operatiivjuht.

Alustatud kriminaalmenetlust juhtiva Põhja Ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Katrin Pärtlase sõnul viiakse kriminaalmenetlust läbi mõrvakatse paragrahvi alusel. „Võime juba esialgse info pinnalt kinnitada, et pärast kahtlustatava tabamist, taotleb prokuratuur tulistaja vahi alla võtmist,“ lisas prokurör Pärtlas.

Kontroll Hagudi tänaval

Tulistaja nimel on kolm ettevõtet, mis on kõik sisse kirjutatud Tallinnas Hagudi tänaval asuvasse räämas hoonesse. Õhtuleht läks kohapeale asja uurima. Varsti jõudsid maja juurde ka politseinikud, kes olid ajakirjanikku ja fotograafi nähes üllatunud. Õhtulehe reporteri sõnul lahkusid uurijad maja juurest tühjade kätega.

„Politsei tuli kohale ja imestas, miks me siin oleme. Nad palusid hoida kaugust, sest tagaotsitav mees võib omada relva ja olla ohtlik. Nad käisid maja hoovis, kus meie ennegi, tegid tänaval tiiru, vaatasid maju, ukselukke, aknaid ja siis läksid ära,“ kirjeldas reporter juhtunut.

Kõrvalmajast tuli üks mees. Kui reporter talle tagaotsitava Raivo pilti näitas, tundis naabrimees ta näo ära. Seda ainult seetõttu, et oli teda uudistes näinud. Ta ütles, et Hagudi tänaval on enamus kortereid üüril. „Hommiku lähen tööle ja õhtul tagasi. Kes siin elavad, mina ei tea,“ ütles mees. 

14:49

"Mul on paar korda temaga mingid sõnavahetused olnud parkimise teemal, ta on väga konkreetse jutuga," rääkis Õhtulehele üks taksojuhtidest, kes oli tagaotsitavat Raivot näinud veel tulistamisel eelnenud õhtul. 

13:55

Tallinna taksojuhtide liidu esimees Toomas Nõulik ütleb, et Telliskivi piirkond ei ole iseäranis tiheda taksoliiklusega. Tallinna kesklinnas asuv Viru tänav ja Vabaduse väljaku piirkond on oluliselt tihedama taksoliiklusega.

13:26

Politsei teatas, et tulistaja on 30aastane Raivo, kes on ka ise varem taksojuhina töötanud. Üks tema klient teadis rääkida, et mees oli julge suhtleja. „Jah ta on taksojuht. Ma olen sõitnud temaga ja alatihti ta parkis vanalinnas. Tal on valge Škoda vaba takso kleepsuga. Ta oli julge, jutukas, alati kui teda nägin, tuli jutustama.“

12:34

Kungla tänaval elav Jaanus kuulis öösel rohkem kui nelja lasku. „Neid laske oli ikka jõhkralt,“ meenutab Jaanus. „Neid oli rohkem kui neli. Need ehmatasid mind üles. Mõtlesin alguses, et tegu on ilutulestikuga, aga kui ma juba ärkvel olin, sain aru, et need pidid olema püstolilasud.“

Laskude tõttu ei suutnud Jaanus kohe edasi magada. Unesegaduses aga ei tulnud ta selle peale, et politseisse helistada.

„Sa ei tule selle peale, et keegi reaalselt öösel kell kolm hakkab püstolist laskma, pigem niisama paugud,“ arutleb Jaanus. „Hommikul panin uudistega pildi kokku. Need olid ikkagi püstolilasud. Väga kurb, et sellised asjad siin juhtuvad.“

12:06

"Võimalik kurjategija on meil teada. Meil on olemas sellest isikust ka pilt, meil on tema andmed teada ja me väga pingsalt tegutseme, et see isik kiiremas korras kätte saada," ütles Kristjan Jaani ERR-ile. Jaani kinnitusel on tegemist "Eesti inimesega".

12:04

Koos tänaöise juhtumiga on Tallinnas ja Harjumaal tänavu registreeritud kolm tapmist või mõrva. Neist üks toimus tegelikult juba mullu, kuid tuli päevavalgele alles selle aasta jaanuaris. See tähendab, et esimene poolaasta on möödunud erakordselt rahulikult – 2015. ja 2016. aastal registreeriti Põhja prefektuuris 18, tunamullu 23 ja läinud aastal 15 tapmist või mõrva.

11:45
Dannar Leitmaa

Politseil oli tulistaja arvatav isik teada paarkümmend minutit tagasi, kuid esialgu hoiti infot avalikkuse eest, et tema asukoht välja selgitada.

10:50

Öösel kohapeal olnud Joonatan rääkis Õhtulehele, et kuulis nelja pauku. „Mina mõtlesin, et keegi tahab kajakat lasta ja siis äkki jäid paugud vait. Ma mõtlesin et keegi laseb neid, neid oli ilgelt palju siin, ei teatanud midagi, mis ma ikka teatan, et kajakaid lastakse. Õhupüssiga võib ju lasta, ma ei usukunud, et siin midagi juhtus. Kui hommikul uudiseid kuulsin, siis mõtleisn et juhhei ma kuulsin laske,“ rääkis noor poiss. Joonatan kinnitas, et kuulis kuskil kella 3 ajal nelja lasku. Kuulis ta neid enda sõnul ainult tänu sellele, et juhtus sellel ajal veel ärkvel olema. „Ma ei kuulnud rohkem midagi, ainult kajakad ja lasud,“ lõpetas ta.

10:36

Õhtulehel õnnestus tabada veel kaks Telliskivi elanikku, kes elavad vanemat tüüpi elumajades. Umbes 200 m sündmuspaigast. Sõnum oli neil üks: „õnneks ei kuulnud midagi.“

10:23

Kohalik Telliskivi elanik, kes elab tänava ühes uusimas kortermajas (u 200m sündmuspaigast) , ei kuulnud öösel mitte midagi. Alles hommikul uudiseid lugedes, sai ta teada, mis oli juhtunud. „Eks siin nädalavahetustel ole ka kõva lärm. Telliskivi värk,“ pakkus mees selgitust, miks ta midagi ei kuulnud.  „Maja seinad ei ole ka paremad, kui siin vanematel majadel. Võib-olla nemad kuulsid midagi.“ 

10:20

Õhtulehel õnnestus kätte saada ühe juhtumis olnud takso omanik, kes on ise parajasti Türgis perereisil. Talle tuli uudis kohutava üllatusena. Vestluse käigus selgus, et õnnetuses olnud Škoda juht oli 32aastane Maksim, kes oli õnnetuses ka hukkunud. Auto omanik oli Maksimiga kohtunud, kuid oli uudisest niivõrd šokeeritud, et ei suutnud praegu juhtunust rohkem midagi kommenteerida.

09:30

Raudtee kõrval on rehvivahetus ja autopesula, mille üks kaamera filmib telliskivi tänavat. Autopesula juht Aimar Soans selgitas, et tänasel öösel olid kaamerad tehnilistel põhjustel rivist väljas. „Meil olid vooluprobleeemid nende kaamerate osakonna poolt. See oli pigem meie enda viga. Mis me enam neid korda teeme, loodame, et seda täna enam ei juhtu. Tundub, et need võib tänasest töösse tagasi saada. Politsei ei ole meie poole veel pöördunud, te olete esimesed,“ rääkis ta Õhtulehe ajakirjanikule. Suure tõenäosusega oleks sellest kaamerapildist võinud politseile abi olla.

09:19
Põhja prefektuuri operatiivjuht Janek Laaneväli (Johanna Kuusk)
09:17

Kriminalistid askeldavad ja peavad aru esimese takso juures.

09:13

Telliskivi tänava töötajad käivad politseilt juhiseid küsimas, kuidas tänavale pääseda.

(Johanna Kuusk)
08:57
Dannar Leitmaa

Kohalike sõnul kuuldi öösel nii palju laske, et justkui oleks esmalt relv tühjaks lastud, siis taas laetud ja uuesti järgmise ohvri pihta tühjendatud.

08:50
Dannar Leitmaa

Õhtulehe andmeil on politsei hetkel segaduses, kuna tulistamisel puudus hetkeandmeil igasugune motiiv. Viimati juhtus sarnane tapmine 2013. aasta kevadsuvel, kui igasuguse põhjuseta astus Lasnamäel bussipeatuses noorukite juurde tundmatu mees ja lasi ühele kärbikust pähe. Mõni aeg hiljem leiti mees lähedalt tühermaalt enesetapu sooritanuna. Selgus, et tegu oli endise palgasõduriga, kes vaevles psüühiliste häirete käes.

https://www.ohtuleht.ee/528263/lasnamae-karbikumees-tegi-enesetapu

08:37
Dannar Leitmaa

Mingit alust arvata, et inimesed mujal ohus oleks, väidab Janek Laaneväli. Ainus erinevus, mida märgata võib, et politseid on täna rohkem näha. Piirkond jääb maksimaalselt õhtuni suletuks.

08:36
Dannar Leitmaa

Sel hetkel, kui taksojuhti rünnati, siis liikus kurjategija jala. 

08:35
Dannar Leitmaa

Oli ka tunnistajaid. Praegusel hetkel ei oska samas keegi mitte kindlat tulistaja kohta öelda.

08:35
Dannar Leitmaa

Operatiivjuht Janek Laaneväli sõnul sai politsei teate kella kolme paiku, kui kohapealt teatati kõlanud laskudest. Põhitöö käib praegu tõendite kogumisel ja kurjategija leidmisel. Hetkel puudub igasugu informatsioon motiivi kohta.

07:18

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee