Kihelkonnapiiride tähistamise lõpusündmus.Foto: Arp Karm / ERM
Toimetas Madleen Vapper 20. juuni 2019 21:13
Täna avati Tartumaal pidulikult viimased kaks kihelkonnaviita, mis panid punkti Eesti Rahva Muuseumi, Maanteeameti, EV100 programmi ja Kultuurkapitali aastatepikkusele koostööprojektile.

Kümne aasta jooksul paigaldati Eesti teedele 1230 pruuni kihelkonnasilti, tähistamaks 107 kihelkonda. Kaks viimast – Maarja-Magdaleena ja Äksi – kihelkonnasilti pandi täna paika Juula küla Jõhvika bussipeatusest mõnesaja meetri kaugusel.

„Kihelkondade kaudu kõneleb meiega ajalugu ja kultuurilugu; kõneleb kaugete aegade tagant ja sellest, kui eripalgeline ja rikas on meie kultuuripärand. See sügavalt meie südamesse peidetud kultuuriline rikkus on ka kestmise saladus, see on Eesti saladus,“ ütles Vabariigi President Kersti Kaljulaid lõpusündmusel.

ERMi direktor Alar Karis kuulutas lõpusündmusel välja ERMi fotokonkursi „Minu kihelkond“, kuhu on oodatud fotod aastatest 2018–2020, mis kujutavad kihelkonnaelu nüüdisajal. Lisainfo: www.erm.ee/et/minu-kihelkond.

Kommentaarid  (16)

Aitab! 21. juuni 2019 23:11
Kõik need sotsioloogid ja gallupistid tuleks alla vett lasta! Inimesed saaksid rahus elada ilma, et neile "tarkade" suuniseid peale surutakse. Ma tegin uuringu, et nende tarkade IQ on väiksem kui nende kinganumber.
maalt ja autoga 21. juuni 2019 20:43
Meil on maakonnad ja vallad. Kuhu äkki need kihelkonnad veel mahuvad, ja mis üksused need nende kahe kõrval ka on?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS