Poliitika

Siseministeerium ei lubaks koosellunud paaridel ühist nime võtta (23)

Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019, 19:19
Uue seaduse järgi peab nimemuutja tulema välja originaalse perekonnanimega.Foto: Tiina Kõrtsini
Kui praegu lubab nimeseadus kõigile, ka samasoolistele paaridele, ühist perekonnanime, siis värske eelnõu järgi peaks nimemuutja tulema välja originaalse perekonnanimega. Ühtlasi soovib siseministeerium piirata nimemuutmist kurjategijatele.

Rahvastikuminister Riina Solman saatis kooskõlastusele uue nimeseaduse eelnõu, mille järgi tuleks nimemuutjatel praegusest enam aru pidada, sest juba olemasolevat perekonnanime paljud neist enam võtta ei tohiks, kirjutab ERR Uudised. 

"Läbi vaba valiku võivad inimesed võtta oma elukaaslaste nime, sest riik ju ei tea, kes kellega elab," põhjendab  siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas ja lisab, et abielus võivad abikaasad võtta ühise nime, aga kooselus mitte.

Lisaks loetleb ministeerium seaduseelnõus terve rea kuritegusid alates genotsiidist ja mõrvast kuni kelmuse ja rahapesuni. Nendes kuritegudes süüdimõistetud inimesed ei tohiks nime muuta senikaua, kuni pahateod karistusregistrist kustuvad.

Üks tuntumaid nimemuutmisjuhtumeid tuli avalikuks 2004. aastal kui Kati Šahmatova muutis oma nime Kati Tootsiks. Kas juhuslikult või mitte oli tal samal ajal suhe ärimees Jaan Tootsiga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee