Poliitika

Jüri Ratas: Martin Helme tegi protseduurilise vea  (29)

Toimetas Triinu Laan, 19. juuni 2019 17:29
Foto: Tiit Tamme
Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ütles, et rahandusminister Martin Helme (EKRE) tegi protseduurilise vea, kui jättis temaga konsulteerimata oma eriarvamusele jäämise euroala rahandusministrite kohtumise hääletusel.

Ratas rääkis Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et tal oli Helmega kolmapäeva hommikul kohtumine ja rahandusminister tunnistas, et tegi vea, kirjutab ERR Uudised

Samal teemal

"Rahandusminister oleks pidanud enne lõpliku otsuse tegemist peaministriga konsulteerima. Seda ta ei teinud, see protseduuriline viga on tehtud. Aga me peame aru saama, et Euroopa asjad on keerulised ja see oli talle esimene või teine selline kohtumine. Ma ei usu, et ta tegi seda meelega või teadlikult, et mind ei informeerinud. Õppetund oli valus ja tulevikus selliseid asju juhtuda ei saa." 

Minister Martin Helme kohtus möödunud neljapäeval euroala kolleegidega, kus arutluse all olid muuhulgas Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformid. Reede hommikul kella viieni kestnud kohtumise käigus jäi Helme üksi oma nõudega kehtestada pankade rekapitaliseerimisele ühehäälsuse nõue. Muus osas nõustus Helme ESM-i reformiplaanidega.

Juba järgmisel päeval võttis peaminister Jüri Ratas tagasi rahandusminister Martin Helme protokollitud eriarvamuse ESM pankade rekapitaliseerimise ühehäälsuse nõude osas.

Neljapäeval sõidab Jüri Ratas Euroopa Liidu Ülemkogu kohtumisele kindla seisukohaga, et Eesti toetab ESMi reformi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee