Eesti uudised

ÕL VIDEO | Elektriliste tõukerataste laenutamisel läheb rebimiseks: tõukekas võetakse lihtsalt nina eest ära (12)

Reti Jõerand, Juhan Haravee | Video: Jörgen Norkroos, 19. juuni 2019 16:32
Foto: Jörgen Norkroos

Selle nädala kolmapäev on tuhandete tallinlaste jaoks tõeline rõõmupäev: taksofirma Bolt hakkab nüüd laenutama elektrilisi tõukerattaid. Ilm on tõukerattaga sõitmiseks lausa loodud. Õhtuleht saadab sama päeva hommikul välja dessandi, mis koosneb kahest testsõitjast: teismeliselt tütarlapsest ja pensionieelikust vanamehenässist. Sõitu jälgib kaameramees, kes katsetajate rõõmudest ja kannatustest jooksvalt elektroonilise konservi valmistab.

Bolti tõukekaid olevat sel hommikul linna peal 120. Nende asukoha võib tuvastada Bolti mobiilirakendust ehk äppi kasutades. Niisiis, pange tähele, et teie mobiiltelefoni oleks laetud Bolti äpp, mis teeb teist mõne loetud hetkega potentsiaalse tõukeratturi, liiklushuligaani või teab kelle veel. Kui teil on telefonis Bolti rakendus, asuge otsima tõukekat, mis võib paremal juhul olla teie vahetus lähedusest, halvemal juhul aga mitte väheste kilomeetrite kaugusel.

Bolti rakendus näitab väga täpselt ära, kus tõuksid asuvad, kuid ega need paigal ei püsi, sest ka teised kaasmaalesed tahavad sõita. Nii võibki juhtuda, et tõukekas võetakse lihtsalt nina eest ära. Ajaloolise päeva hommikutundidel (9.00 – 10.00) pole Bolti rakendusel näha ühtegi kasutuseta seisvat tõukeratast. See on lihtsasti seletatav: tuhanded tallinlased on uudset transportteenust katsetama asunud ning pole veel ei pettunud, väsinud ega viga saanud. Tõukekas võib maksimaalselt liikuda kiirusega 25 km/ h. Pisitasa ilmuvad mobiiliekraanile lõpuks ka esimesi pargitud rattaid tähistavad pildikesed. Telliskivi loomelinnakus on sõidust kõrini saanud õige mitmel kihutajal. Üks ratas on saadaval Solarise keskuse juures, teine Viru tänaval.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.07.2019
LIIKLUSVAHEND NAGU IGA TEINEGI: Kopenhaageni politsei vahistab purjutanud elektritõukerattureid
25.06.2019
Bolt saab endale konkurendi: Tallinna jõuavad Citybee elektrilised tõukerattad
18.06.2019
ÕL VIDEO | Bolt hakkab Tallinnas tõukerattaid laenutama: loodame, et siin hoiavad inimesed neid paremini kui Pariisis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee