Eesti uudised

OTSUSTATUD: Reidi tee tuleb siiski laiem (27)

Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019, 13:31
Foto: Robin Roots
Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil, et Reidi teel tuleb Russalka ja Kadrioru piirkonnas välja ehitada 2017. aastal ehitusloa saanud sõiduradadega lahendus, kus Russalka ristmikul on mõlemas sõidusuunas neli sõidurada ning Reidi tee ja Narva mnt ristmikul linnast väljuval sõidusuunal kolm sõidurada.

2018. aasta veebruaris allkirjastasid Tallinna Linnavalitsus ja rühmitus Merelinna Kaitseks Reidi tee ehitusprojekti parandamise kokkuleppe, mille kohaselt muuhulgas autoliiklust ei priviligeerita võrreldes teiste liikumisviisidega ja ei soosita autostumise kasvu, kehtestatakse maksimaalne lubatud sõidukiirus 40 km/h, tee trass viiakse Russalka monumendist maksimaalselt merest eemale, lisatakse kõrghaljastust, paigaldatakse täiendavat teisaldatavat linnamööblit jne. 

Samal teemal

Eksperthinnangu kohaselt ei täida aga soovitud muudetud liikluslahendus esialgset kava tänavaruumis ummikuid vähendada, vaid tekitab neid juurde.

"Arvestades perspektiivsete sadama-ala liiklusvoogudega on Tallinna linnavalitsus läbi vaadanud oma eelnevad seisukohad ja leidnud, et rühmituse Merelinna Kaitseks esindajatega kokku lepitud Russalka ristmiku sõiduradade vähendamisel puudub piisav kindlus, et sadamast tulenev liiklusvoog ei suurene oluliselt võrreldes eelnevalt teadaoleva liiklusvooga," märgitakse otsuse seletuskirjas.

Reidi tee ehituse projekti koostamisega alustati viis aastat tagasi ning rühmitusega Merelinna Kaitseks sõlmitud kokkuleppe sõlmimisel eeldati liiklusvoogude püsimist 2015. aasta tasemel.

Projektlahendus, mis sai ehitusloa 21. aprillil 2017, näeb ette, et Russalka ristmikul Russalka ristmikul on mõlemas sõidusuunas neli sõidurada ning Reidi tee ja Narva mnt ristmikul linnast väljuval sõidusuunal kolm sõidurada. Mullu Tallinna linnavalitsuse ja rühmituse Merelinna Kaitseks koostöös valminud muudetud lahendus näeb sellel lõigul ette vastavalt 3+3 ja 2+2 rada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee