Eesti uudised

Tartu Ülikool tõusis maailma ülikoolide edetabelis kõigi aegade kõrgeimale kohale (5)

Toimetas Triinu Laan, 19. juuni 2019 12:56
Foto: Aldo Luud
Kolmapäeval avalikustatud mainekas maailma ülikoolide pingereas QS World University Rankings on Tartu Ülikool tõusnud kõigi aegade kõrgeimale, 301. kohale. Eelmise aastaga võrreldes on tulemus paranenud 20 koha võrra. Alates 2014. aastast on Tartu Ülikool tõusnud pingereas 160 kohta.

Edetabelit koostav rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) kasutab ülikoolide paremusjärjestusse seadmisel kuut näitajat: ülikooli maine akadeemiliste liidrite ja tööandjate seas (vastavalt 40% ja 10% koondhindest), akadeemiliste töötajate ja üliõpilaste suhtarv (20%), teaduspublikatsioonide mõjukus ehk viidete arv akadeemilise töötaja kohta (20%) ning välisüliõpilaste ja -töötajate osakaal (kumbki 5% koondhindest).

„Meid teatakse ja tunnustatakse rahvusvaheliselt üha tugevamini," kommenteeris Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura "Osaleme aktiivselt Euroopa tugevate teadusülikoolide võrgustikus The Guild ning alates eelmisest aastast veelgi sisutihedamas võrgustikus U4Society koos Uppsala, Groningeni, Göttingeni ja Genti ülikooliga."

Ta lisas, et kogu maailma ülikoolid võitlevad eelkõige noorte talentide nimel. "Tartu eelised on tugevad akadeemilised koolkonnad ja peaaegu ideaalne ülikoolilinn, kuid konkurentsivõimelist palka ning parimat nüüdisaegset õppe- ja töökeskkonda pakkumata ei ole võimalik areneda,“ ütles Puura.

Edetabeli koostamisel võttis QS arvesse 1620 ülikooli, kellest reastati 1001. Esikoht kuulub taas kord Massachusettsi Tehnoloogiaülikoolile, sellele järgnevad Stanfordi ja Harvardi ülikool.

Täieliku edetabeliga saab tutvuda QS World University Rankingsi kodulehel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee