Krimi

SAVISAARE PROTSESS: kas Villu Reiljan valetas kohtule? (20)

Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019 11:56
LUISKAS? Süüdistav Villu Reiljan kohtupingis 2017. aasta sügisel. Foto: Alar Truu
Edgar Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistatava ärimehe Vello Kunmani kaitsja Paul Keres kutsub kohtusse tunnistaja, kes peaks tõendama, et väidetav meelehea vahendaja Villu Reiljan luiskas kohtuistungil.

Süüdistuse järgi kohtus Reiljan 2014. aasta 15. detsembril tollase Tallinna linnapea Edgar Savisaarega, et arutada Kunmani tütre majaehitusega seotud probleeme ning lubas nende lahendamise eest Keskerakonda 20 000 euroga “toetada”.  

Samal teemal

Täna Harju maakohtus toimunud istungil avaldas Keres soovi kutsuda tunnistama Taive Nõmmiku, kes töötab juhiabina Kunmanile kuuluvas Silikaat Grupis, kus oli tollal ametis ka Reiljan. Keres soovib nimelt näidata, et Reiljan käis sel saatuslikul päeval Silikaat Grupi jõulupeol ja tarbis ka alkoholi. “Savisaare juures toimunud kohtumise salvestisest jääb ka mulje, et tema jutt pole päris selge,” nentis Keres.  

Reiljan väitis kohtus tunnistusi andes kõigepealt, et ei mäleta peol käimist ja täpsustavate küsimuste peale hakkas seda otsesõnu eitama. Kerese sõnul võiks Nõmmiku tunnistused Reiljani ütluste usaldusväärsuse kahtluse alla seada.  

Prokuratuur vaidles advokaadi taotlusele küll vastu, sest nende hinnangul oleks kaitsja võinud tunnistaja ka oluliselt varem välja kutsuda, aga kohus otsustas tunnistaja ikkagi ära kuulata. Kohtuprotsess jätkubki pärast suvepuhkusi 13. augustil Nõmmiku kuulamisega.

Kohtupidamine lõpusirgel

Augustis küsitletakse kohtus ka Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistatavaid ettevõtjaid Vello Kunmani ja Alexander Kofkinit ning septembris Aivar Tuulbergi. Lisaks neile on veel kohtu all altkäemaksu andmisel ja võtmisele kaasaitamises süüdistatav poliitik Kalev Kallo. Kohtupidamine peaks jõudma lõpule oktoobris, kui plaanis on kohtuvaidlused ja viimased sõnad.

Ärimees Hillar Teder tunnistas eilsel istungil, et tegi Keskerakonnale varjatud annetuse ja andis altkäemaksu ning prokuratuuri ettepanekul lõpetati tema osas menetlus oportuniteedi alusel 200 000eurose rahalise kohustusega. Pärast seda eraldas kohus kokkuleppe kinnitamiseks ka Keskerakonna varjatud rahastamise süüdistuse. Villu Reiljanit karistas kohus juba varem kokkuleppemenetluses 33 000eurose rahalise karistusega.

Peamine süüdistav Savisaar pääses õigusemõistmisest halva tervisliku olukorra tõttu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee