Eesti uudised

Mart Helme: kui Elmar Vaheri töö on plagiaat, tuleb ta töölt vabastada (89)

Delfi/Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019 10:50
Mart Helme, Elmar Vaher.Foto: Stanislav Moškov, Teet Malsroos
Tallinna ülikool kutsub PPA peadirektor Elmar Vaheri palvel kokku komisjoni, et kontrollida tema magistritöö vastavust akadeemilistele nõuetele. Eesti Ekspress avaldas sel nädalal artikli, milles väidetakse, et Vaheri lõputöö on plagiaat. 

Siseminister Mart Helme nentis, et kui peaks selguma, et tegemist on plagiaadiga, ei saa Vaher praeguses ametikohas edasi töötada.

Mart Helme märkis, et ametikoha nõude tõttu tuleks Vaher plagiaadi korral juhi ametikohalt vabastada. "Me kõik tahame, et see uurimine kiirelt välja selgitaks, kas tegemist on plagiaadiga või ei," selgitas Helme.

Helme lisas, et kui Vaher peaks plagiaadi tõttu magistrikraadist ja seega ka juhikohast ilma jääma, leiaks siseminister kindlasti uue samaväärse juhi. "Asendamatut inimest Eestis pole," märkis ta. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist.

Vaher on ERR-ile kinnitanud, et kui tema magistritöö osutub plagiaadiks, lahkub ta PPA juhi kohalt.

"Kui minu töö ei vasta nõuetele ja sellise hinnangu annab Tallinna ülikool, siis ma ei saa jätkata peadirektorina," ütles Vaher "Aktuaalsele kaamerale". 

Vaher kinnitas ka, et niipea kui ta kuulis plagiaadikahtlusest, andis ta sellest teada ka siseminister Mart Helmele. "Juba poolteist kuud tagasi, kui see kuulujutt minuni jõudis, ma informeerisin siseminister Mart Helmet," sõnas Vaher.

Elmar Vaher on politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor 2013. aasta maikuust.  2018. aastal nimetas valitsus  Vaheri veel viieks aastaks ehk 2023 aastani PPA peadirektoriks.