Eesti uudised

Viktor Särgava püüab takistada Lavly Perlingu jätkamist peaprokurörina (13)

Eesti Ekspress/Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019 11:00
Viktor ­Särgava, Lavly Perling.Foto: Mati Hiis, Teet Malsroos
Vandeadvokaat Viktor ­Särgava üritab veenda poliitikuid, et Lavly ­Perlingut ei tohi sügisel uuesti peaprokuröriks kinnitada.

Särgava saatis "mreliku kodanikuna" Perlingu-vastase kirja siseminister Mart ­Helmele, justiitsminister Raivo Aegile ja riigikogu õiguskomisjonile.

Särgava väitel sooritas keskkriminaalpolitsei ise kuritegusid ­Hubert Hirve kriminaalasja uurides, luues kunstlikke tõendeid. Peaprokurör Perling on Särgava väited tagasi lükanud.

Särgaval endal tuleb koos Hirvega kohtu ette astuda, talle heidetakse ette Hirve kuritegelikku ühendusse kuulumist ja võltsitud dokumendi kasutamist.

Refereeritud artikli täisteksti loe EestI Ekspressist. 

Lavly Perling avaldas kevadel soovi jätkata riigi peaprokurörina ka teisel ametiajal pärast seda, kui tema esimene ametiaeg oktoobris läbi saab. Peaministri Jüri Ratase toetus on peaprokuröril olemas. Seevastu koalitsiooniparner EKRE Perlingu kandidatuuri ei toeta. 

EKRE esimehe ja siseminister Mart Helme sõnul on erakonnal riigi peaprokuröri ametikohale Lavly Perlingu asemel oma kandidaat, kelle nime pole veel välja käidud. 

Justiitsminister Raivo Aeg on öelnud, et tema toetab Lavly Perlingu jätkamist riigi peaprokurörina.

Samal teemal

12.08.2019
SPEKULATSIOONID: mis saab peaprokuröri kohast ja kas Lavly Perling saab jätkata?
13.05.2019
Jakko Väli | Kas Lavly Perling jätkab peaprokurörina? Ei!
29.02.2019
Lavly Perling | Tänapäeval kuritegusid millimeetripaberi ja luubiga ei lahenda