Eesti uudised

Eesti minister sai Euroopas hüüdnime White Power Man (104)

Eesti Ekspress, Ohtuleht.ee, 19. juuni 2019, 07:16
Martin HelmeFoto: EPA/Scanpix
Eesti Ekspressi sahinate rubriik kirjutab, et Euroopa Liidu ametnike sisearuteludes nimetatakse Eesti rahandusministrit Martin Helmet koodiga WPM ehk White Power Man (valgete ülemvõimu mees).

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Ekspressist.

Samal teemal

„Meie OK-märgi peale puhkenud hüsteeria on ilmne tõend sellest, kuidas vasakpoolsed nii Eestis kui ka välismaal püüavad sõnu ja sümboleid ümber defineerides ümber kujundada inimeste mõtlemist ja käitumist,“ on Martin Helme kommenteerinud riigikogu ees ametivande andmisel tehtud OK-märgina kasutusel olevat käežesti. 

„Me keeldume kaasa minemast hullusega, kus rahvusvaheliselt tuntud OK-märgile püütakse anda uus sisu,“ räägib Martin Helme, kes koos isa Mart Helmega riigikogu ees ministri ametivannet andes OK žesti tegi.

Pöial ja nimetissõrm sõõrjalt koos, ülejäänud näpud harali välja sirutatud – kaua aega OK-märgina kasutusel olnud käežesti on seostatud ka valge rassi ülemvõimuga, sest sirged sõrmed olevat W-täht ja pöidlaring P-täht – White Power.

Valitsuser ametisseastumisel näitasid Mart ja Martin Helme riigikogu ees OK-märki. See pälvis palju tähelepanu ka välismaa meediakanalitses, teiste seas ka BBC ja New York Times ning Financial Times.

 „Kui keegi keelab sul midagi öelda, siis mina vastan, et võid põrgusse minna,“ kommenteeris rahandusminister Helme käemärki Financial Times. Samas kinnitas Helme, et ta ei ole rassist. „Mina ei ole rassist. Inimesed, kes keelduvad osalemast immigratsiooni kaudu riigi kollektiivsest enesetapust sildistatakse rassistideks,“ selgitas ta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee