Eesti uudised

Matemaatika riigieksami petised saadi kätte (36)

Siim Randla, 19. juuni 2019 07:07
Foto: Teet Malsroos
Matemaatika riigieksamil maha kirjutanud gümnasistide pettus avastati ja neil jäi eksam tegemata, mistõttu jääb neil kool sel aastal ilmselt lõpetamata. 

Innove kommunikatsioonijuhi Anneli Aabi sõnul olid kahes koolis matemaatika riigieksamil spikerdamisjuhtumid ja tabatud õpilastel jäi eksam sooritamata. „Matemaatika riigieksamil oli ühes koolis ka pettusekahtlus, juhtum on praegu kontrollimisel,“ ütles Anneli Aab Õhtulehele.

Rikkumised olid Tallinnas ja selle lähiümbruses. „Uurimine alles käib ja enne selle lõppu ei saa täpsemat infot avalikustada,“ sõnas Aab. Rohkem rikkumisi ei ole riigieksamite ajal tuvastatud.

Matemaatika riigieksamile registreerus 8559 eksaminandi. Õpilased võisid valida kitsa või laia matemaatikakursuse eksami vahel. Eksam loetakse sooritatuks, kui eksaminand on saanud sellel vähemalt ühe punkti.
Gümnaasiumi lõpetamise tingimus on riigieksamite sooritamine.

Näiteks 2017 aastal avastati matemaatika riigieksamil maha kirjutanud või kõrvalist abi kasutanud kaheksa gümnasisti pettus ja eksamitulemus tühistati: neil jäi kool lõpetamata.

Samal teemal

22.05.2019
Kolmel riigieksami petisel jäi gümnaasium lõpetamata
10.05.2019
Matemaatika selts: riigikogul tuleks hinnata matemaatika eksami kaotamise põhjendatust