Eesti uudised

Altkäemaksu andmises süüd tunnistanud Teder Savisaarest: ettevõtja eeldab, et linnapea ebaseaduslikke ettepanekuid ei tee (6)

Viljar Voog, 18. juuni 2019 17:53
SÜÜALUSED: Hillar Tederi kohtuskäimised „Savisaare protsessi“ tõttu on nüüd läbi. Täna annab ütlusi järgmine altkäemaksu andmises süüdistatav ettevõtja, Vello Kunman (esiplaanil).Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia

Ärimees Hillar Teder tunnistas end teisipäeval Harju maakohtus „Savisaare protsessil“ süüdi Keskerakonnale varjatud annetuse tegemises ja altkäemaksu andmises. Kohtu alt pääses ta lõpuks kukrukergendamisega: oportuniteediga lõppenud kaasuses peab ta tasuma 200 000 eurot sunniraha.

Hillar Tederile tõi kriminaalsüüdistuse kaela 2015. aasta 19. jaanuar, kui ta kohtus toonase Tallinna linnapea Edgar Savisaare kabinetis meeri ja Kalev Kalloga. Esimese hooga üritas Savisaar veenda ärimeest Keskerakonda suure annetusega toetama, kuid Teder vastas, et tal pole parajasti vabu finantsvahendeid. Siis üritas Savisaar moosida teda parteiga liituma. Seegi plaan läks lörri.

Laen ja maadevahetus

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.08.2019
GALERII | Ärimees Kunman tunnistab: Reiljan kipub liiga palju rääkima ja see toob talle häda kaela
04.07.2019
Hillar Teder: Savisaar küsis kahel korral väga intensiivselt annetust
19.06.2019
SAVISAARE PROTSESS: kas Villu Reiljan valetas kohtule?
18.06.2019
Hillar Teder tunnistas Keskerakonnale altkäemaksu andmist, mees pääses kopsaka trahviga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee