Eesti uudised

Altkäemaksu andmises süüd tunnistanud Teder Savisaarest: ettevõtja eeldab, et linnapea ebaseaduslikke ettepanekuid ei tee (6)

Viljar Voog, 18. juuni 2019, 17:53
SÜÜALUSED: Hillar Tederi kohtuskäimised „Savisaare protsessi“ tõttu on nüüd läbi. Täna annab ütlusi järgmine altkäemaksu andmises süüdistatav ettevõtja, Vello Kunman (esiplaanil).Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia
Ärimees Hillar Teder tunnistas end teisipäeval Harju maakohtus „Savisaare protsessil“ süüdi Keskerakonnale varjatud annetuse tegemises ja altkäemaksu andmises. Kohtu alt pääses ta lõpuks kukrukergendamisega: oportuniteediga lõppenud kaasuses peab ta tasuma 200 000 eurot sunniraha.

Hillar Tederile tõi kriminaalsüüdistuse kaela 2015. aasta 19. jaanuar, kui ta kohtus toonase Tallinna linnapea Edgar Savisaare kabinetis meeri ja Kalev Kalloga. Esimese hooga üritas Savisaar veenda ärimeest Keskerakonda suure annetusega toetama, kuid Teder vastas, et tal pole parajasti vabu finantsvahendeid. Siis üritas Savisaar moosida teda parteiga liituma. Seegi plaan läks lörri.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

4. juuli 2019, 07:24
Hillar Teder: Savisaar küsis kahel korral väga intensiivselt annetust
19. juuni 2019, 11:56
SAVISAARE PROTSESS: kas Villu Reiljan valetas kohtule?
18. juuni 2019, 11:29
Hillar Teder tunnistas Keskerakonnale altkäemaksu andmist, mees pääses kopsaka trahviga
8. juuni 2019, 00:01
KADRI SIMSON: „Keskerakond on olnud EKREga samas seisus – öeldi, et see erakond lihtsalt ei sobi, ja kõik!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee