Braydon tunnistas, et kõik käis nii kiiresti, et hirmu tundmiseks polnud aegagiFoto: @ABC11_WTVD/Twitter
Toimetas Greete Kõrvits 18. juuni 2019 19:01
11aastane Põhja-Caroline poiss Braydon oli üksinda kodus, kui majja murdsid sisse kolm meest. Poiss aga ei löönud sissetungijaid lähes araks, haaras piraka matšeete ja virutas ühele neist mööda pead. 

„Ma teadsin, et mul pole aega mõelda või karta,“ räägib poiss kohalikule telekanalile. „Teadsin, et pean kohe tegutsema.“ Üksinda kodus olnud poiss rääkis parajasti emaga telefonis, kui kolm võõrast meest majja sisse murdsid. Brayodoni ema räägib, et kuulis veel teisel pool telefoni sissemurdjate rahulolevat tõdemust: „Siin pole kedagi.“ Pärast mõningast askeldamist märkasid nad Braydonit.

Braydon kirjeldab, kuidas üks majja tunginud röövlitest haaras relva ja sihtis teda sellega. Jataveon Hall käskis poisil riidekappi ronida, mida Braydon ka kuulekalt tegi.

Kuid röövel ei teadnud, et tema käes olev Braydoni isale kuuluv relv polnud laetud. Braydon aga teadis hästi, et see relv pauku ei tee. Elutoas pistis Hall tasku Braydoni mobiiltelefoni, et see ei saaks vanematele või hädaabinumbrile helistada. Poisi ema jõudis seda siiski juba teha.

Küsimus oli sekundites: maja peal tuhlavate varaste tähelepanu oli Braydonilt eemal, kes haaras kärmelt oma toa seinale riputatud matšeete. Seni vaid 11aastase poisi seinadekoratsioonina esinenud külmrelv sai esmakordselt kasutust, kui Braydon – kes on väle spordipoiss ja osav pesapallur – Halli selja taha jooksis ja pätile mööda pead äsas.

Kohkunud röövel virutas Braydonile hoobi kõhtu, mis lennutas poisi vastu elutoa diivanit. Kuid Braydon kogus ennast otsekohe ja tormas matšeetega vehkides uuesti varga suunas. Seekord ta pihta ei saanud. Jahmunud pätid krabasid kõike, mis kätte juhtus, kuid Hall taipas siis, et kuklasse saadud matšeetehaav veritseb tugevalt. Ta pillas asjad käest ja põgenes, kaasröövlid sabas.

Jataveon Hall virutas 11aastasele kõhtu, kuid see südikat poissi ei takistanud Foto: Alamance County Sheriffs Office

Braydoni vanemad on politsei peale pahased. Nimelt tabasid nood Halli alles 40 tundi hiljem, kusjuures mees läks matšeetehaava ravima sündmuskoha lähedal asuvasse haiglasse. Kokkuõmmeldud haavaga mees, haiglakittel seljas, jäi isegi haigla valvekaamera silma.

Ehkki politsei andis otsekohe kohalikele haiglatele teada, et neid võib peagi külastada politseile huvi pakkuv isik, pea tagaküljel võimas haav, ei saanud nad Halli käikudest teada enne kui alles järgmisel päeval. Neil oli küll info, millises haiglas Hall ravil viibib ning nad nõudsid, et enne, kui Hall vabastatakse, annaks haigla sellest neile teada, et nad saaksid päti kohe haigla uksel kinni nabida.

Võimalik, et Hall aimas halba, sest ta lahkus haiglas omal soovil ja arstide soovituste vastu. Siin aga läkski haigla ja politsei vaheline suhtlus untsu, sest haiglatöötajad ei andnud teada, et kahtlusalune omal soovil ja omal jalal minema jalutas. Hall isegi tunnistas teda põetanud medõele, et peab jalga laskma, kuna politsei tõenäoliselt otsib teda. Põhjus, miks haigla teda kinni ei hoidnud – isegi vaatamata Halli ülestunnistusele, et on millegi halvaga hakkama saanud – oli see, et politsei polnud tema kohta jällegi vahistamisorderit väljastanud.

Igal juhul on Braydoni perekond rahulolematu, et ohtlik kriminaal sai niisama, omaenda tahtel ja soovil minema jalutada ja peitu pugeda. Ehkki pätt saadi lõpuks siiski kätte, pole tema kaasosalisi veel leitud.

Braydonil on tema maja röövida üritanud ja tema kallal vägivallatsenud mehele aga üks tõsine nõuanne: „Sa poleks pidanud seda tegema ja oleks mõistlikum leida töö kui teiste inimeste koju sisse murda.“