Dravon Ames ja Iesha Harper (paremal) oma advokaatidega. Noorpaar nõuab läbielatu eest kohtu kaudu miljoneid dollareid hüvitist.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 18. juuni 2019 21:21
Üks nelja-aastane plikatirts sai hakkama rumala tembuga, võttes poes riiulilt kaasa nuku. Ema ja isa enda sõnul seda ei märganudki, kuid kohaletulnud politseinikud reageerisid olukorrale ähvardustega lapsevanemad maha lasta.

Dravon Ames ja tema kuuendat kuud lapseootel kihlatu Iesha Harper läksid koos kahe lapsega Phoenixi linnas asuvasse Dollar Store poodi. Dollar Store ehk Dollaripood on odavmüügikett, kust saab tavapoest soodsamalt osta toiduaineid, kodukeemiat, aga ka igasugu pudukaupa, mänguasju ja muud säärast.

Dravoni ja Iesha nelja-aastane tütar haaras vanemate sõnul neile märkamatult riiulilt kaasa nuku. Turvakaamera hääletult salvestuselt on näha, kuidas laps, käes karp nukuga, leti ääres seisva ema juurde tuleb, ema aga sähvab käega riiulite poole, võimalik, et käskides lapsel mänguasi tagasi panna. Ema väljub poest, laps aga siblib, nukukarp endiselt käes, kohe talle järele.

Poe töötaja helistas politseisse ning kohale saabunud kaks politseinikku haarasid relva ning asusid lärmakalt ja roppusi pildudes nõudma, et ema-isa käed üles tõstaks.

„Ma lasen su kuradi pea sodiks, raisk!“ karjus üks politseinik Ieshale. „Sa saad kuuli, raisk! Aja oma kuradi käed püsti!“

„Ma hoian oma lapsi käes!“ nuttis ema vastuseks. Süles oli rasedal naisel lisaks nelja-aastasele tütrele aastane laps. Ühel võõral naisel õnnestus nii palju sekkuda, et aitas lapsed toimuvast eemale viia.

Politsei pani Dravonil käed raudu. Marus korrakaitsja virutas paigalseisvale mehele veel jalaga obaduse vastu säärt, mille järel mees peaaegu kukub. Dravon rääkis hiljem CBSile, et kartis, et kogu ta pere kõmmutatakse sealsamas parklas maha.

Kuid üks möödakõndija haaras telefoni järele ja filmis eemalt toimuvat. Dravon usub, et nende elu päästis just nimelt see võhivõõras filmija. Politseinikud märkasid teda ühel hetkel ning kuigi nende kõnepruuk ega käitumine ei muutunud sõbralikuks, jahtus nende raev kaamerat nähes märgatavalt.

Phoenixi linna politseülem ja linnapea paluvad perelt juhtunu pärast vabandust. Peatne abielupaar pöördus politsei hirmutava ja agressiivse käitumise tõttu siiski kohtusse, kus nad nõuavad linnalt miljoneid dollareid hüvitist. Vabandused tunduvad neile üsna tühised, kuna kõnealused politseinikud käivad rahumeeli jaoskonnas tööl edasi ning neile teadaolevalt pole neid isegi karistatud. „Mina seda vabandust vastu ei võta,“ teatas Iesha. „See pole siiras.“