Maailm

Miks suri ekspresident Morsi? Südameinfarkt või mõrv? (6)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. juuni 2019, 17:20
Mohamed Morsi. Foto: SIPA/Scanpix
Egiptuse endine riigipea Mohamed Morsi kukkus esmaspäeval Kairos kohtuistungil kokku ja suri veel enne vanglahaiglasse jõudmist. Tema põrm maeti teisipäeval perekonna juuresolekul  Kairo idaosas asuvale kalmistule. 

Kohtuallikate teatel oli 67aastane Mohamed Morsi kohtuistungil 20 minutit kohtuniku ees rääkinud ning seejärel ägestunud ja minestanud. Ta toimetati kiiresti Tora vangla haiglasse, kuid sinna jõudmisel oli ekspresident juba surnud.

Morsi oli kohtu all seoses tema vastu esitatud spionaažisüüdistustega. Väidetavalt olid tal sidemed Palestiina rühmitusega Hamas. 

Pärast 2011. aasta araabia kevadet valis Egiptuse rahvas Mohamed Morsi 2012. aasta juunis toimunud esimestel demokraatlikel valimistel presidendiks, kuid juba 2013. aasta juulis kukutas sõjavägi ta võimult ning Morsit valimistel toetanud Moslemivennaskond keelustati ja kuulutati terrorirühmituseks. Moslemivennaskonna paljud liikmed leidsid varjupaiga Türgis.

Egiptuse ekspresident Mohamed Morsi maeti teisipäeval Kairo idaosas asuvale kalmistule. Foto: EPA/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan nimetas esmaspäeval avaldatud järelehüüdes Mohamed Morsit märtriks ning süüdistas tema surmas Egiptuse praegusi võime.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee