Maailm

Uus-Meremaa mošeetulistaja videot jaganud mees mõisteti 21 kuuks trellide taha (4)

Toimetas Aare Kartau, 18. juuni 2019 11:34
Philip Arps kohtuistungil.Foto: AP/Scanpix
Uus-Meremaa meest, kes jagas austraallasest massimõrvari Brenton Tarranti veebi laetud otseülekannet Christchurchi tapmistest, ootab video levitamise eest karm 21 kuu pikkune vanglakaristus, vahendab BBC.

Philip Arps saatis kõnealuse video 30 inimesele. Ta soovis, et tema sõber lisaks videomaterjalile ka tapmiste arvu ning sihikukursori. Christchurchi piirkonnakohtunik Stephen O'Driscoll ütles, et Arpsil oli kahetsematud vaated moslemikogukonna suunas. Kohtus tunnistas Arps end süüdi taunitava materjali levitamises, millest massimõrvar Tarrant tegi 51 inimese tapmise ajal sotsiaalmeediasse otseülekande.

Arpsi sõnul oli töödeldud video „äge“. Kohtunik O'Driscoll mõistis Arpsi käitumise hukka, kutsudes seda vihakuriteoks ning lisas, et eriti julm oli mehe tegevus seetõttu, et ta jagas videot vaid mõni päev pärast Tarranti intsidenti. Kohtuniku sõnul tõstatas eelistung veel mitmeid probleeme Arpsi kohta, ent ta ei soovinud neid avalikustada.

44aastane ärimees Arps oli tegelenud ka varem taunitavate tegudega moslemikogukonna suunas – 2016. aastal jättis ta Al Noori mošee ette seapea.

Samal teemal

14.05.2019
Uus-Meremaa mošeetulistaja ei tunnistanud end eelkohtus süüdi
17.02.2019
ÕÕVASTAV VERETÖÖ: Uus-Meremaa leinab ohvreid
15.02.2019
MOŠEETULISTAMISED UUS-MEREMAAL: tapja tegi tulistamisest otseülekande, vähemalt 49 inimest on hukkunud