Eesti uudised

Swedbanki esindajad seletavad, miks Robert Kitt oma ametikoha kaotas (4)

Johanna-Kadri Kuusk, 18. juuni 2019 11:37
SwedbankFoto: Tiit Tamme
Swedbanki esindajad selgitavad teisipäeval pressikonverentsis, miks tehti panga Eesti haru juhatuses muudatusi.

Swedbank Eesti nõukogu tegi esmaspäeva õhtul otsuse peatada pangajuhi Robert Kiti volitused. Lisaks Kitile kaotas oma ametikoha ka finantsjuht Vaiko Tammeväli. Meeste ametist tagandamine on seotud pangas käimasoleva sisejuurdlusega. 

Elsnitz kinnitas, et Swedbank Eesti juhi ja finantsjuhi välja vahetamine on seotud pangas toimuva sisejuurdlusega. „Kõik said selle info [Teate Kiti ja Tammeväli tagandamisest - toim.] ühel ajal. Kui meil on selline olukord, siis me tavaliselt peame koosleku ja proovie olla nii avatud kui võimalik, aga üritame samas olla võimalikud diskreetsed nende suhtes, keda see otsus puudutab ja ka sellepärast, et tegemist on sisejuurdlust puudutava teemaga,“ selgitas ta ja kinnitas, et hoolimata juhatuse liikmete vahetusest keskendub pank oma klientidele pühendub Eesti turule.

Elsnitzi sõnul taandatu Kitt ja Tammeväli küll oma töökohast, oma töökohuseid nad praegu ei täida ja pangas ei käi, kuid aktiivne tööleping on neil sellegipoolest olemas. Mehed saavad ikka palka. Kui kaua selline olukord kestab, et osanud Elsnitz öelda, kuna see sõltub samuti sellest, kuidas sisejuurdlus kulgeb.

Panga uue juhi Olavi Lepa sõnul on panga finantspositsioon piisavalt hea, et sisejuurdlus ja sellega kaasnevad muudatused klientide jaoks mitte midagi ei muudaks. Ka tema sõnul on paljud teemad veel konfidentsiaalsed ja vastates ta detailidesse ei lasku. 

„Minu enda taust on see, et töötasin üle 20 aasta algul Hansapangas ja siis Swedbankis. Ma usun, et tean kuidas panka juhtida ja saan sellega hakkama. Kindlasti on Swedbank saanud nii Eestis kui ka Lätis kahju oma brändile. Oleme uudisvoos negatiivse fooni all,“ kommenteeris ta.

Selle kohta, et ametist taandatud juhid võivad sisejuurdluse lõppedes tööle naasta, ütles Lepp, et tema selles probleemi ei näe. „Ma tean vaid nii palju, et mul on praegu mandaat juhtimiseks, nii kaua kui vaja. Eks iga juht võtab selle riski, et ta juhib vaid nii kaua kui vaja. Ma võtan seda tööd kirega, justkui oleks see minu jaoks alaline positsioon ja mingit kõhklust seal ei ole. Loomulikult tahame kõik, et see uurimine lõpeks võimalikult kiiresti, aga me peame arvestama, et see on väga suur ja ulatuslik juurdlus. Sellel ajal olen mina siin olemas.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee