Eesti uudised

UUED TUULED? Eesti Energia sõlmis globaalse IT-ettevõttega koostöölepingu (8)

Ärileht, 18. juuni 2019 10:01
Eesti EnergiaFoto: Karli Saul/ Ekspress Meedia
Eesti Energia ja Microsoft sõlmisid koostöökokkuleppe, et ühiselt arendada ja eksportida digitaalseid energia- ja elektrivõrgu juhtimise lahendusi.

Eesti Energia strateegiline eesmärk on pakkuda digitaalsete lahenduste toel suurepärast kliendikogemust ning jõuda 2023. aastaks 1 miljoni kliendini Läänemere piirkonnas, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

Samal teemal

Ettevõtte äri- ja infotehnoloogia juht Agnes Roos sõnas, et Microsoftiga koostöö tegemisel keskendutakse peamiselt elektrivõrgu, mugavate klienditeenuste ja elektromobiilsuse lahenduste arendamisele, mida esmalt pakkuda Eesti klientidele, kuid tuleiku väljavaates loodetakse rakendusi pakkuda ka teistele energiaettevõtetele.

Rahvusvahelist ekspordivõimalust näevad lepingupartnerid nii digitaalsetes võrgujuhtimise lahendustes, sest Eestil on tänu kaugloetavatele elektriarvestitele tekkinud teiste riikide ja võrguettevõtete ees edumaa, kui ka muudes kliendile suunatud uutes lahendustes.

Microsofti tootmis- ja ressursitööstuse globaalne juht Çağlayan Arkan ütles, et Eesti Energia kannustab Läänemere piirkonna energiasektorit uuele tasemele, kujundades ümber digikultuuri, muutes oma töötajad tootlikumaks ja töö paindlikumaks ja samal ajal ehitades muljetavaldavat digitaalteenuste portfelli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee