Eesti uudised

VAESED JA MÕNITATUD: noored prostituudid leiavad endale kliente internetist (47)

Eesti Päevaleht, 18. juuni 2019 07:46
Foto: Laura Oks
Noorte prostitutsioon on üks kõige peidetumaid kuriteoliike – värbamine toimub hoomamatult internetis, juhtumite avastamine on politseile aja- ja ressursikulukas ning ennast müüvad noored on sageli suures rahapuuduses ja tunnistusi andes kidakeelsed.

Kui üldiselt on Eesti politseil prostitutsioonist väga hea ülevaade, siis alaealiste kohta see ei kehti, sest meelitamine, värbamine ja tegevus toimub internetis ja kuna alaealiselt seksi osta on ebaseaduslik, käib kogu protsess varjatult.

Politsei tuvastab igal aastal mitukümmend juhtumit, kus kooliõpilased oma keha müüvad.

Samal teemal

Oma keha müüvate alaealiste lood on kõik erinevad: nad elavad üle Eesti nii maal kui linnas, osadel on kupeldajad, mõned ajavad oma äri ise, osadel puudub kodune kindlus ja sotsiaalne võrgustik.

Kriisiabikeskuse Eluliin juht Eda Mölder ütleb, et riskantne aeg saabub noorte jaoks pärast põhikooli lõpetamist, kus paljud noored keskendumisraskuste pärast koolist älja kukuvad ja üldiselt ei ole tema veel näinud alaealist prostituuti, keda kliendid ja/või kupeldaja poleks mõnitanud, kallutanud, manipuleerinud või vahel ka sundinud.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Karistusseadustiku järgi on rahalise tasu või muu hüve eest alla 18aastase isikuga suguühtesse asumise eest võimalik karistada kuni kolmeaastase vangistusega või kui tegemist on alla 14aastase lapsega, siis on karistuseks viis aastat vangistust. Vanuses veendumine või selle väljaselgitamine on seksiteenust osta sooviva isiku ülesanne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee