Eesti uudised

EBASEADUSLIKUD TASUD: politsei juhtivametnik vaidlustas kohtus töölt vabastamise (11)

Siim Randla, 18. juuni 2019 07:19
Ene MuttikaFoto: Ida Prefektuur / Facebook
Jõhvi politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse endine juht Ene Muttika soovib Tartu halduskohtus oma töölt vabastamise õigusvastaseks tunnistamist ja hüvitist:asi on seotud juhtumiga, kus jaoskonnas maksti lubamatult tulemustasu. 

Eelmisel sügisel alustas politsei- ja piirivalveameti (PPA) sisekontrollibüroo distsiplinaarmenetlust, milles uuriti Jõhvi politseijaoskonnas lisatasu määramise ja väljamaksmise asjaolusid. PPA sisekontrollibüroo juhi Raul Vahtra sõnul sai menetluses kinnituse fakt, et Jõhvi politseijaoskonna ametnikud rikkusid asutuses paika pandud tulemusliku töö eest lisatasu määramise nõudeid ja tingimusi. „Ennetus- ja menetlustalituse juht määras sama talituse grupijuhile tulemustasu. Eelnevalt leppisid nad kokku, et grupijuht edastab osa tulemustasust oma alluvatele,“ selgitas Vahtra. Pärast tulemustasu laekumist panka edastas grupijuht kuuele alluvale ümbrikutes raha kogusummas 600 eurot. Rahasaajate hulgas oli neid ametnikke, kes ei oleks pidanud vastavalt kehtestatud kriteeriumidele lisatasu saama. Ennetus- ja menetlustalituse juht ning grupijuht kõrvaldati distsiplinaarmenetluse ajaks teenistusest. Tänaseks on nad peadirektori otsusega teenistusest vabastatud.

Toimunust sai tagantjärgi teada politseijaoskonna juht Kalle Kuusik, kes jättis info toime pandud rikkumise kohta enda teada ega edastanud seda prefektile ja sisekontrollibüroole. „Rikkumise panid toime kolm juhti ning ilmselgelt ei ole selline käitumine eetiline ega töömoraali toetav. Politseijuhid peavad olema eeskujuks teistele politseinikele ning ühiskonnas laiemalt,“ kommenteeris sisekontrollibüroo juht. Kuusik võttis vastutuse juhi ametikohalt lahkudes.  Alates eelmise aasta sügisest teenib ametnik Ida prefektuuri piirivalvebüroos. Rikkumise eest määras talle peadirektor karistuseks noomituse. 

„PPA on teadlik, et meie endine ametnik on vaidlustanud teenistusest vabastamise käskkirja ning pöördunud selleks kohtu poole,“  ütles  PPA pressiesindaja Kristina Kostina Õhtulehele. „Elame õiglases riigis, kus igal isikul on võimalus kohtu poole pöörduda ning kohtu hinnangut saada.“ 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee