Eesti uudised

Eesti Swedbanki juht Robert Kitt jäi sisejuurdluse tõttu töökohast ilma (28)

Toimetas Hindrek Pärg, 17. juuni 2019 21:48
Robert KittFoto: Rauno Volmar/ Ekspress Meedia
Swedbank Eesti nõukogu otsustas täna õhtul teha muudatused ettevõtte juhatuses. Need on tingitud käimasolevast sisejuurdlusest, vahendab Swedbank pressiteate vahendusel. 

Nõukogu valis Swedbank Eesti juhatuse esimeheks ja Swedbank Eesti peadirektori kohusetäitjaks Olavi Lepa, kes oli siiani Swedbank Eesti riskijuht. Panga finantsjuhi kohusetäitjaks ja juhatuse liikmeks valiti Anna Kõuts, kelle senine ametikoht oli Head of Treasury. Nimetatud muutused jõustuvad pärast järelvalveasutuste kinnitust. 

Samal teemal

Praeguse Swedbank Eesti juhi Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammevälja volitused Swedbank Eesti juhatuses peatatakse kuni täiendava info lisandumiseni. Samuti lahkub pangast kui ka selle nõukogust Priit Perens. Eelpooltoodud muutused jõustuvad kohe.

Swedbank Balti panganduse juht ja Swedbank Eesti nõukogu esimees Charlotte Elsnitzi sõnul tingis tänase otsuse käimasolev sisejuurdlus. “Samas kinnitan, et pühendume Eestis koos töötajatega oma klientidele ja teistele osapooltele. Eesti on Swedbanki üks neljast koduturust. Me arendame Eesti juhtivat panka pidades silmas nii meie kliente kui ka ühiskonda tervikuna.”

”Nagu varem öeldud, alustas Swedbank põhjalikku sisejuurdlust koostöös välisekspertidega selgitamaks välja, kuidas on varasemalt tõkestatud rahapesu ja rakendatud selle vastaseid meetmed pangas. Swedbank jätkab igakülgset koostööd Rootsi, USA ja Baltikumi erinevate ametivõimudega,“ lisas Charlotte Elsnitz.

Veebruaris paljastas Rootsi telekanal SVT, et aastatel 2007 - 2015 liikus  Swedbanki ja Danske Banki Balti üksuste vahel vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk 3,8 miljardit eurot. Hinnanguliselt 50 kliendi seas oli riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus, kuid ometi said teha miljonitesse ulatuvaid ülekandeid. 

Aasta alguses kandideeris Robert Kitt veel Eesti Panga uueks presidendiks. Skandaali ilmsiktulemisel väitis ta, et Swedbank ei pesnud raha. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee