Eesti uudised

Kalamaja muuseumi üleskutse: ootame teie vanu prill-laudu! (3)

Madleen Vapper, 17. juuni 2019 21:20
Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi hääletuskasti juures. Tema sõnul pole muuseumi eesmärk anda ülevaadet kogu asumi ajaloost, vaid pigem sellele sissejuhatus teha. Pealegi ei tohi see olla pelgalt muuseum – see peab olema kokkusaamiskoht Kalamaja kogukonnale, ütleb ta. Foto: Robin Roots
Kalamaja asumile ebatraditsioonilises funktsionalistlikus stiilis, 85aastase ajalooga maja saab sügisel uue hingamise, kui renoveerimistööde käigus taastatakse hoone suhteliselt algne välimus ning seal avatakse Kalamaja muuseum.

Kotzebue 16 majas on peaaegu 20 aastat tegutsenud Tallinna linnamuuseumi koosseisu kuuluv lastemuuseum suleti eelmisel sügisel uuenduskuuriks ning sel sügisel avab seal uksed Kalamaja kogukonnamuuseum, mis on loodud koostöös kogukonna inimestega. Üks võimalus praegu muuseumi loomisel kaasa lüüa on näiteks anda hääl muuseumi logole või viia muuseumisse oma vana prillaud. Nimelt soovib muuseum tuua inimesteni reaalsuse, kuidas kunagi oli Kalamaja elamutes mitme korteri peale vaid üks käimla. Oodatakse ka teisi Kalamajaga seotud esemeid ja fotosid, mis ei pea üldsegi sadu aastaid vanad olema. 

Kalamaja muuseumi hoov. Foto: Robin Roots