Eesti uudised

Eston Kohvri röövinud ja eriväelastega Pihkvas pidutsenud „agent“: alustuseks lasti ta fentanüüliga uimaseks

Vangi mõistetud päästja nõuab enda tunnistamist kapo agendiks (22)

Risto Berendson, 17. juuni 2019, 21:05
Sergei Olar 2014. aastal. Kaheksa kuud hiljem peeti ta Venemaale relvade salakaubaveo katse eest kinni ja mõisteti 12 aastaks vangi. Tal on vangis istuda veel kaheksa aastat.Foto: Erakogu

Päästeameti elupäästjaordeni kahekordne kavaler, ebaseaduslike relvade ja lõhkeainete tõttu 12 aastaks vangi pandud Sergei Olar soovib, et kohus tunnistaks ta kaitsepolitsei „salaagendiks ja Eesti spiooniks“. Probleem on selles, et mehel pole väidetava „kaastöö“ kohta ühtegi seda kinnitavat dokumenti. Ka raha pole ta kapost saanud.

„Ma andsin kapole edasi ju kogu oma Pihkvas dessantdiviisi territooriumil elatud perioodi info,“ põrutab kiilakas Olar (45) meie kahetunnisel kohtumisel Viru vanglas. Olari arvates peaks ainuüksi see andma talle agendi staatuse ja ta nõuab alates sügisest seda ametlikult kohtus. Esialgu on ta kogenud vaid tagasilööke. 

Olari jutt on huvitav, kuid on üks probleem. Ta möönab, et tuli oma Pihkvas saadud teadmistega lagedale alles kapos toimunud ülekuulamiste käigus. Eriteenistuse agent nii ei käitu – tema edastab oma värbajaile infot regulaarselt. Seetõttu on loogiline, miks kapo Olarit „omaks“ ei tunnista.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. veebruar 2017, 23:35
"Pealtnägija": Kapo paljastas viimaste aastate suurima illegaalse relvaärikate grupeeringu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee