Maailm

Läti peaminister kuulutas aktsiisisõja Eesti ja Läti vahel alanuks (120)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. juuni 2019 17:50
Alkoturism Läti piirilFoto: Aldo Luud
Kui Eesti murdis alkoholiaktsiisi osas kokkulepet Lätiga ja alustas „selle sõjaga“, siis ei jää Lätil muud üle kui vastata omakorda aktsiisi vähendamisega, sõnas lõunanaabrite peaminister Arturs Krišjānis Kariņš esmaspäeval ajakirjanikega kõneledes.

Kariņš meenutas, et mitu aastat tagasi sõlmisid Läti ja Eesti kokkuleppe, et ka Läti tõstab alkoatsiisi ning jõuab sellega Eesti aktsiisimäärale lähemale. Läti plaaniks oli seda teha tasapisi ja aegamööda. Näiteks tõstis Läti selle aasta märtsis kange alkoholi aktsiisi.

Samal teemal

Kuid, nagu Kariņš sõnas, otsustas Eesti valitsus tema halvaks üllatuseks sellest kokkuleppest mööda vaadata ja aktsiisi hoopis alandada.

„Loomulikult ei taha ma mingil juhul alustada Eesti vastu mingit aktsiisisõda, aga kui eestlased kokkuleppest kinni ei pea ja meie vastu selle sõja algatavad, siis ei jää meil muud üle kui vastata samaga ning vähendada vastavalt ka meie aktsiisi,“ ütles peaminister. Ta väljendas siiski lootust, et ehk õnnestub eestlastega maha istuda ja panna meie valitsust ümber mõtlema, ent seni on need katsed ebaõnnestunud.

Eestis peaks alkoholi aktsiisimäär 1. juulist langema 25 protsenti. Seadusemuudatuse peab pärast riigikogu heaks kiitma ka president.

Läti peaminister Foto: Zuma Press/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee