Maailm

„SURE! SURE! SURE!“ karjus oma abistaja last pussitanud põgenik (122)

Toimetas Aadu Hiietamm, 18. juuni 2019 14:00
Pilt on illustratiivne.Foto: PantherMedia/Scanpix
Saksamaal mõistis Passau maakohus esmaspäeval seitsmeks ja pooleks aastaks vangi 26aastase Abdulrahmani, kes mullu juulis pussitas oma abistaja 11aastast poega, vahendab Bild Online. 

Abdulrahman saabus Eritreast põgenikuna Saksamaale üle Liibüa ja Itaalia 2016. aastal. Ta elas koos teiste põgenikega Baieri liidumaal Passau lähistel Vilshofenis. 

Kui  tööotsijaid abistav Jobcenter jättis Abdulrahmani ilma 124 euro suurusest tööotsija toimetulekutoetusest, otsustas  mees, et teda ametiasutustes abistanud 34aastase Tina üks poeg peab surema. Ta ootas momenti, kui Tina läks abikaasa saatel koos teiste põgenikega sisseoste tegema ning tungis tema majja. Seal pussitas ta Tina 11aastast poega karjudes samal ajal: "Sure! Sure! Sure!" Poiss sai raskelt vigastada ning halvimast päästis perekoer Bonsai, kes sundis pussitaja põgenema. 

Abdulrahman rääkis tabamisel politseinikele, et kurat oli tal soovitanud kööginoa kaasa võtta. Mees väitis veel, et tegelikult oli ta abistaja majja tunginud sellepärast, et naiseni olevat jõudnud temast mingi alastivideo. Abdulrahmani sõnul tuleb aga naist, kes näeb moslemit alasti, karistada surmaga. Kuna naist ei olnud kodus, siis otsustas ta rünnata tema poega. Hiljem selgus, et rünnaku tõeline põhjus oli toimetulekutoetusest ilmajäämine.

Tegelikult ei olnud mingit alastivideot olemas.  Ekspertiis tuvastas, et mehe psüühika on häiritud, sest teda oli Liibüas piinatud ja vägistatud. Kohus arvestas seda otsuse tegemisel kergendava asjaoluna. Prokurör oli nõudnud üheksa-aastast vanglakaristust.

Kannatanu perekond oli otsusega rahul. Perekonna advokaadi sõnul on poiss saadud haavadest paranenud, kuid vajab endiselt psühhiaatrilist abi.     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee