Poliitika

FOTOD | Eesti keele probleemkomisjoni juhiks valiti Stalnuhhin (38)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Delfi, 17. juuni 2019, 13:10
Foto: Erik Peinar
Eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni juhib Mihhail Stalnuhhin. Tema valimine toimus erakorralisel istungil, kuna äsja aseesimeheks Stalnuhhin astus oma kohalt tagasi, sundides komisjoni sellega komisjoni uuesti esi- ja aseesimeest valima.

Komisjon valis esimeheks Mihhail Stalnuhhini ja aseesimeheks Eerik-Niiles Krossi. Lisaks neile kuulvad komisjoni Urmas Espenberg, Helmen Kütt ja Priit Sibul.

Delfi kirjutas, et eelneval valimisel oli komisjoni esimeheks valitud Kross, mis polnud Stalnuhhinle meeldinud ja poliitk kommenteeris portaalile, et temale teadaolevalt läks ühe komisjoni liikme hääl tema asemel Krossile, kuna viimast sooviti halemeelsusest toetada, kartes, et muidu jääb ta täitsa ilma toetuseta. Väidetavalt läks salajasel hääletusel rändama Mihhail Lotmani hääl, kes probleemkomisjoni liikme kohalt ka lahkus. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon uurib eesti keelega seotud riiklike poliitikate põhialuste, valdkonna arengukavade ja programmide hetkeseisu ning teeb ettepanekuid kvaliteetse eesti keele õppe tagamiseks ning õppevahendite, õppekavade, metoodikate ja õpetajate ettevalmistamiseks.

Komisjon plaanib vaadata eesti keele õpetamist terviklikult ning laiapõhjaliselt ja anda ideid seadusandluse täiendamiseks.

38 KOMMENTAARI

p
pimemäng"kes kellega käib" 18. juuni 2019, 13:30
kes nüüd astus edasi ja kes astus tagasi ning kuhu sisse ASTUSIME(sattusime) MEIE EESTLASED SELLE KIIGUTAMISEGA
e
eu 18. juuni 2019, 12:07
Milline on ühisosa stalnuhhinil/lotmanil Eesti ja eestlastega ja eesti keelega??? Ehk vaid see, et nad vihkavad Eestit/eestlasi ja tegutsevad selle nimel, et Eesti saaks eestlaste ja eesti keele vabaks!?
Loe kõiki (38)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee