Poliitika

FOTOD | Eesti keele probleemkomisjoni juhiks valiti Stalnuhhin (38)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Delfi, 17. juuni 2019 13:10
Foto: Erik Peinar
Eesti keele õppe arengu probleemkomisjoni juhib Mihhail Stalnuhhin. Tema valimine toimus erakorralisel istungil, kuna äsja aseesimeheks Stalnuhhin astus oma kohalt tagasi, sundides komisjoni sellega komisjoni uuesti esi- ja aseesimeest valima.

Komisjon valis esimeheks Mihhail Stalnuhhini ja aseesimeheks Eerik-Niiles Krossi. Lisaks neile kuulvad komisjoni Urmas Espenberg, Helmen Kütt ja Priit Sibul.

Delfi kirjutas, et eelneval valimisel oli komisjoni esimeheks valitud Kross, mis polnud Stalnuhhinle meeldinud ja poliitk kommenteeris portaalile, et temale teadaolevalt läks ühe komisjoni liikme hääl tema asemel Krossile, kuna viimast sooviti halemeelsusest toetada, kartes, et muidu jääb ta täitsa ilma toetuseta. Väidetavalt läks salajasel hääletusel rändama Mihhail Lotmani hääl, kes probleemkomisjoni liikme kohalt ka lahkus. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon uurib eesti keelega seotud riiklike poliitikate põhialuste, valdkonna arengukavade ja programmide hetkeseisu ning teeb ettepanekuid kvaliteetse eesti keele õppe tagamiseks ning õppevahendite, õppekavade, metoodikate ja õpetajate ettevalmistamiseks.

Komisjon plaanib vaadata eesti keele õpetamist terviklikult ning laiapõhjaliselt ja anda ideid seadusandluse täiendamiseks.