TallinnFoto: Alar Truu
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 17. juuni 2019 12:52
Tallinna linnaosades oli elanike kuu keskmine brutotulu 2018. aastal kõrgeim Kesklinnas ja madalaim Lasnamäel. Linnaosade siseselt eristuvad veel omakorda kõrgema ja madalama keskmise brutotuluga asumid.

Statistikaamet andis oma blogis ülevaate sellest, kui palju teenisid keskmiselt erinevate Tallinna linnaosade elanikud. Sõltuvalt elukohast jäi brutotulu suurus Tallinna asumites peamiselt 1000–2000 euro vahele.

Tallinna kaheksast linnaosast seitsmes teeniti möödunud aastal Eesti keskmisest (1234 eurot) rohkem tulu. Kõrgeima tulu poolest eristuvad teistest linnaosadest Kesklinn ja Pirita (üle 1600 euro), samas kui Lasnamäe elanike sissetulek jääb Eesti keskmisest ligi 100 euro võrra alla.

Enim teeniti Kloostrimetsa, Lepiku ja Kadrioru asumis, kus tulu suurus oli vähemalt 1900 eurot. Piirkonnad on sarnasest palgakeskmisest hoolimata eripalgelised: Lepiku asum on uuselamupiirkond, Kadriorg samas miljööväärtuslik kant ning Kloostrimetsa asumis on nii uuselamu kui ka botaanikaaia ümbrusesse jääv vanem piirkond. Võrreldes ülejäänud Tallinnaga on nende piirkondade elanikel lisaks kõrgemale palgale ka kõrgem haridus. Lepiku ja Kadrioru asumite elanikkond on ka keskmisest noorem ning nende seas on rohkem lastega peresid ja vähem vanemaealisi.

Kõige väiksem oli tulu Lasnamäe ja Põhja-Tallinna linnaosades. Ometi olid ka neis üksikud asumid, kus kuu keskmine brutotulu oli Eesti keskmisest kõrgem. Põhja-Tallinnas olid nendeks kesklinnaga piirnevad Kalamaja, Kelmiküla ja Pelgulinn ning Lasnamäel Kadrioruga piirnevad Paevälja, Uuslinna, Kurepõllu ja Loopealse asumid. Seevastu Haabersti linnaosas asuva Väike-Õismäe ja Pirita linnaosas asuva Iru asumi elanike kuu keskmine brutotulu on Eesti keskmisest madalam.

Kõige madalam oli kuu keskmine brutotulu Paljassaare, Väo ja Sitsi asumis. Nende asumite rahvastikku iseloomustab väiksem kõrgharidusega inimeste osatähtsus, kõrge mitte-eestlaste osatähtsus ja vanem elanikkond.

Tallinna elanike sissetulekute kaart Foto: Statistikaamet

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Moonakas 30. august 2019 21:55
Paljassaare asum on vaene sellepärast, et sinna on ajalooliselt jäänud nõukaaegsed jäänukmajad, tehased ja tööstused. Pakun, et 20 aasta pärast saab nii Kopli poolsaarest kui ka Paljassaarest vägagi hinnatud elamurajoon. Ideaalsed ühendusteed kesklinnaga (ca 7 min autosõitu), stabiilne merebriis (puhas õhk), ei ole transiitliiklust ega ummikuid..
Kui palju sinu kodukandis teenitakse? 18. juuni 2019 04:46
Midagi ei teenita. Töökohad, kui sellised puuduvad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS