Poliitika

KES SOBIKS PEAMINISTRIKS? Valijad soosivad Jüri Ratast ja Kaja Kallast võrdselt (129)

Eesti Päevaleht, 17. juuni 2019, 07:33
Jüri Ratas ja Kaja KallasFoto: Tiit Blaat/ Ekspress Meedia
Ametis olev peaminister Jüri Ratas ja tema põhikonkurent Kaja Kallas on parima peaministrikandidaadina valijate seas võrdselt populaarsed.

Turu-uuringute ASi korraldatud küsitluse järgi oli eelmisel kevadel kõige populaarsem värskelt erakonna juhiks valitud Kallas, valimiste lähenedes kasvas Ratase toetus Kallase omast kõrgemaks, kuid pärast valimisi kaldus paljude valijate poolehoid taas Kallase poole.

Pärast Ratase peaministriks valimist tõusis mais valijate toetus tema kasuks 34 protsendini, kui Kallase toetus oli mais 25 protsenti, aga juunis on toimunud märkimisväärne muutus ja Ratase populaarsus on langenud 29 ja Kallase oma tõusnud 27 protsendi peale.

Veelahe Kaja Kallase või Jüri Ratase toetamise vahel läheb vastajate 50ndast eluaastast nii, et alla 50aastased soovivad näha peaministrina rohkem Kallast ning 50aastased ja vanemad toetavad pigem Ratast. Kui eestlastest vastajate seas on soosituim Kaja Kallas, siis muust rahvusest kodanikud eelistavad ülekaalukalt Jüri Ratast.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

129 KOMMENTAARI

h
Huvitav,et valijad millegi pärast Jüri Ratase poolt ei hääleta... 1. juuli 2019, 06:08
Nuuks,nuuks.. Isegi mehe pidev kiitmine siin ei ata. Nuuks,nuuks..
j
Juku-Malle Raid 20. juuni 2019, 16:47
Täna kuulasin kogemata saadet opositsioonitund ja sellist iba,mis Jürgen Ligi välja ajas oma pesemata suust.Ikka kommunist tõeline..."Tüüp",Lollakas jne sellised sõnad.Hakkasin rehve lausa vihkama!Et rahvale pole mõtet ESM-ist rääkida jne.Kommarid ahju!
Loe kõiki (129)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee