Poliitika

Volinik palub linnapeal Mart Helme väidetavat vägivalla õhutamist selgitada (91)

Siim Randla, 17. juuni 2019, 08:04
Mihhail KõlvartFoto: Tiina Kõrtsini
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak palub linnapeal Mihhail Kõlvartil mullusuviste noortekampade korrarikkumiste taustal selgitada, mida linn on selle kordumise vältimiseks ette võtnud, kuid sedagi, kas tema arvates on õige, et siseminister Mart Helme väidetavalt õigustas riigikogu kõnepuldis vägivalla kasutamist.

Läinud suvel pälvisid avalikkuse tähelepanu Tallinnas noortekampade kogunemine ja korrarikkumised. Kokku kutsuti ümarlaud ja töötati välja ettepanekud, kuidas olukorda lahendada ja tulevikus ennetada, teatab linnavolinik Õnne Pillak linnapeale Mihhail Kõlvartile saadetud arupärimises.

Tema arupärimine on ajendatud kolmest asjaolust: peagi algab suvevaheaeg ja noortel on rohkem vaba aega, teiseks soov saada tagasisidet, kuidas vastuvõetud turvalisuse suurendamise programmi rakendamine on läinud. Kolmandaks ajendiks on mure: „3. juunil teatas Mart Helme riigikogu kõnepuldist: „Mina ei ole selline inimene, keda on õpetatud nii, et kui sind rünnatakse, ära vastu löö. On õpetatud vastupidi: kui sind rünnatakse, löö vastu. Löön kah!“ (Väljavõte 3. juuni riigikogu stenogrammist.)

Need on valitsusliikme sõnad, kellega Keskerakond on riigis võimul ning kes peaks vastutama riigi turvalisuse eest,“ kirjutab Pillak. „Kuulates Mart Helme vägivalda õhutavat väljaütlemist riigikogu kõnepuldis, tekib küsimus, millised on sellise vägivalla heakskiitmise tagajärjed. Mis eeskuju meie riigijuhid noortele selliste sõnumitega annavad?“ küsib Pillak linnapealt arupärimises, kas tema arvates on õige, et valitsuse liige õigustab sellisel kujul vägivalla kasutamist.

Pärast Kanuti aia noortekampade tegutsemist hakkasid Kesklinna valitsuse ametnikud koos politsei- ja piirivalveameti spetsialistitega sügisel läbi käima vanalinna ja kesklinna parke, et aru saada, mida peab linna keskkonnas muutma. „Snelli tiigi ääres sai esmalt lammutatud üks vana kuur, mis päris pikalt meelitas ligi asotsiaalseid inimesi. Samuti sai harvendatud mõned põõsagrupid nii Snelli pargis kui ka teistest kohtadest. Mitmes kohas vaatasime üle, et kasvavad puud ei varjaks valgusteid ja olemasolevaid turvakaameraid,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet reedel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee