Poliitika

Mart Helme tunnistas eksimust ja sai 128eurose rahatrahvi (67)

Toimetas Viljar Voog, 16. juuni 2019 18:50
Siseminister Mart HelmeFoto: Stanislav Moškov
Pühapäevases Tre Raadio saates „Räägime asjast“ avaldas EKRE juht Mart Helme, et 26. mail ehk Euroopa parlamendi valimiste päeval tehtud keelatud valimisagitatsioon läks talle maksma 128 eurot.

Mart Helme ja tema poeg Martin Helme kutsusid 26. mai „Räägime asjast“ saates üles samal päeval toimunud valimistel oma partei poolt hääletama. Valimispäeval on taoline tegevus aga keelatud.

Samal teemal

EKRE meediaportaal Uued Uudised vahendab nüüd eetris kõlanud selgitust, miks ministrid keeldu rikkusid: jutt lindistati kaks päeva varem, eetrisse aga läks valimispäeval.

Politseis algatatud uurimine sai lõpu kiirmenetluse korras, kui Mart Helme tunnistas eksimust ning talle määrati trahvisummaks 128 eurot.

Et politsei- ja piirivalveamet kuulub siseministeeriumi haldusalla, pidid Helme käitumist uurima seadusesilmad, kes olid samas otsekui tema alluvuses. Helme tunnistas temaga tegelenud ametnikku: „Ma tänasin teda sellise suhtumise eest ja ütlesin, et mul pole neile midagi ette heita, ametnikud tegid oma tööd!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee