Maailm

VIDEO I Südamlik vedurijuht peatas rongi, et päästa raudteel ukerdavad luigebeebid (44)

Toimetas Liina Hallik, 15. juuni 2019 19:33
Kõrge ja libe rööbas on pisikestele luikedele ületamatuks tõkkeksFoto: Facebook / kuvatõmmis
Soome vedurijuhi Facebookis jagatud video näitab luigepoegade hirmunud võitlust, et üle raudtee saada. Reisijad ootasid kannatlikult kümmekond minutit, kuni kogu luigepere turvaliselt järve jõudis. 

Tampere lähistel asuvast Lempääläst pärit vedurijuht Marko Oinonen märkas reede keskpäeval, kui sõitis üle järve kulgeva raudtee, et rööbastel toimub liikumine, kirjutas Iltalehti. 

„Nägin, et kaugemal eespool on tee ääres luik või mingi muu suur lind,” ütleb Marko. „Võtsin hoo maha ja märkasin natuke enne seda, kui rong pidama sai, et teel on ka luigepojad.” Luik ja kolm poega pääsesid raudteelt järve, kaks, kelle jaoks kõrge rööbas ületamatuks tõkkeks osutus, jäid maha.

Videolt on näha, kuidas rongijuht rongi peatab, et raudteel ukerdavaid luigepoegi päästa. Seisma jäädes tegi rongijuht reisijaile üllatava teadaande: „Üks hetk tuleb oodata, kuni luigepojad raudteelt minema saavad,” ütles Marko soomlasele omase rahuga. „Kolm said juba plehku, kahe järel veel ootame. Saavad ehk omal jõul minema.”

Lõpuks suundus vedurijuht luigepoegadele siiski appi ning aitas linnud improviseeritud sillakese abil perekonna juurde.