Eesti uudised

Minister Kingo näitas oma kosmoseteadmisi: kosmos aitab paika panna saagikoristusaegu  (96)

Forte, 15. juuni 2019 14:40
Kert KingoFoto: Tiit Tamme
Eile külastas väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Kert Kingo Tartu Observatooriumi, kus kohtus Eesti kosmosevaldkonna teadlaste ja ettevõtjatega, kes tegid ministrile ülevaate Eesti kosmosesektorist ja selle lähituleviku ambitsioonidest.

„Eesti on tänaseks juba neli aastat olnud Euroopa kosmoseagentuuri täisliige ja see on andnud meile teadmisi ja kogemusi kosmosevaldkonnas oma ettevõtlusele õige niši leidmiseks. Üheks oluliseks sammuks on ka ESTHubi ehk Eesti satelliidiandmete keskuse loomine maikuus, mis aitab kosmoseandmeid kasutavatel ettevõtetel tööks vajalikke andmemahte kiiremini kätte saada. Kosmosest kogutav info aitab luua ettevõtjatel teenuseid, mis muudavad meie elu ohutumaks, aitavad säästa loodust või panna paika täpse saagikoristusaja,“ märkis minister Kingo.

„Enamus meist on kosmoseandmetel põhinevat e-teenuste tarbijaks ilma seda igapäevaselt teadvustamata – olgu siis GPS-navigatsiooni kasutades või ilmaennustust jälgides,“ selgitas minister, et ka küberkaitsega seotud teemad on Eestile kosmosevaldkonnas väga olulised.

Refereeritud loo täistekst Fortes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee