Eesti uudised

Ratase sõnul oli Martin Helme eriarvamus Luksemburgis tema isiklik soolo (71)

Ärileht, 15. juuni 2019 11:25
Valitsuse pressikonverents.Foto: Robin Roots
Kuigi Eesti jäi ainsana euroala riikide kohtumisel Luksemburgis rahandusminister Martin Helme (EKRE) isikus ühes ESMi reformi puudutavas küsimuses eriarvamusele, peaminister Jüri Ratase kinnitusel valitsus tal seda teha ei palunud.

Luksemburgis euroala rahandusministrite kohtumisel Eestit esindanud minister Martin Helme jaoks oli ESMi kriisifondi vahendite kasutamise üle otsustamisel oluline tingimus, et ühel liikmesriigil on vajaduse korral võimalik rahajagamine vetostada ehk et otsus selles osas peab olema ühehäälne, mitte langetatud kvalifitseeritud häälteenamusega, kirjutab Ärileht.

Samal teemal

„Kuigi terve hulk riike sarnaselt mulle... või sarnaselt Eestile ütlesid, et see ühehäälsus on väga oluline – see peab jääma –, siis lõppkokkuvõttes selleks viimaseks hommikutunniks olin ma üksi selle seisukohaga, et ühehäälsus peab jääma – ja nii läkski lõpuks lõppotsusesse sisse, et selles küsimuses Eesti jääb eriarvamusele,” kirjeldas Helme reedel uudistesaatele „Aktuaalne kaamera”.

Peaminister Jüri Ratas märkis aga, et ESMi reform on vajalik, Eesti on seda toetanud ja kindlasti toetab seda ka järgmisel reedel, kui on euroala riikide tippkohtumine. Ühtlasi tõdes ta, et Martin Helme eriarvamus ei olnud kindlasti valitsuse seisukoht. 

Refereeritud loo täistekst Ärilehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee