Eesti uudised

Pardiralli tõi vähihaigete laste toetuseks üle veerand miljoni euro (7)

Toimetas Katrin Rohtla, 15. juuni 2019, 08:58
Pardiralli 2019 .Foto: Robin Roots
Laupäeval 8. juunil peetud Pardiralli heategevuskampaania purustas tänavu mitu rekordit: Kadriorus lasti vette rekordarv vanniparte - 15 200 ning vähihaigete laste ja nende perede toetuseks kogunes lõpuks seninägematult suur summa - 261 849 eurot. 

"Meil on väga suur rõõm, et Pardiralli toetajate arv järjest kasvab. Üha enam leidub inimesi, kelle südames on soov teha head ja toetada nõrgemaid. Pardiralli on võimalus lahendada vähihaigete laste raskeid probleeme läbi meelelahutusliku positiivse emotsiooni, mida saab kogeda vaid korra aastas. Täname igat väiksemat ja suuremat toetajat,” tänab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liige Kaili Lellep kõiki osalejaid.

Tänavusel rallil võistles ka Ott Tänaku part. Poodiumikohtadele ta ei konkureerinud, kuid müüdi oksjonil maha 500 euroga. Suurim Pardiralli annetus eraisikult oli 2500 eurot. 

Ralli võitis poliitik Urmas Paeti part. Peaauhinnaks oli perereisi Rootsi Pipimaale. Paet aga loobus võidust ja annetas reisi Minu Unistuste Päevale, kes saadab vahvale reisile mõne vähihaige lapse pere.  

Kuuendat aastat toimunud Pardirallit korraldas Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit koostöös heategevusfondiga Minu Unistuste Päev ning Vähiravifondiga „Kingitud elu“. 

Tänavuse Pardiralli tuludest kaks kolmandikku laekub Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu, kes rahastab selle eest Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juures asuva vähilaste ja nende perede tugikeskuse tööd ning vajadusel ka laste ravi. Ülejäänud üks kolmandik jaguneb võrdselt „Kingitud elu“ ja Minu Unistuste Päeva vahel – esimene rahastab vähiravi, mida haigekassa ei kompenseeri, teine viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et jätkuks usku, lootust ja hingejõudu pikal haigusteekonnal vastu pidada.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee