Eesti uudised

Tiit Hepa parandab tehnikat: „Tänapäeva masinad polegi mõeldud kestma.“

Juhan Mellik, 14. juuni 2019 20:50

45 KOMMENTAARI

e
Ekstra madalakvaliteedilised/ 16. juuni 2019 21:54
Praktikas on võimalik teha terve eluea kestvaid masinaid võis seadmeid. Näiteks Rolls Royce laseb välja tõelisi väga kõrge kvaliteedilisi härrasmeeste sõiduautosid. Juba alates 1904 ehk 115 aastat. Ja ma juhtusin kord lugema, et kõigist üldse välja lastud Rolls Roycedest on praegu sõidukorras lausa 96-97%. Kvaliteet! Aga meie kaasaegne, moodne laiatarbe tehnika? Praktika näitab, et garantiiaeg pluss paar aastat peale ja hakkabki lagunema. Sest kes muidu siis uut ostaks? Aga ettevõte vajab käivet ning aktsionärid kasumit.
t
to Urmas/ täna, 15:36/ 16. juuni 2019 16:14
Paistab, et Sa oled ikka vist tunduvalt noorem ja ei saa mäletada. Seletan. Tartu kaubamaja (Riia tn poolt vaadates) vasakus tiivas oli suur majapidamistarvete pood. Sealt. Samas hoone tiivas oli muuseas ka restoran "Tarvas" (kuigi president Ilvese väitel ka restorane ENSV ajal ei olevat olnud).
u
Urmas/ 16. juuni 2019 15:36
Elektriboiler oli toona ülidefitsiitne asi ja Tartu Kaubamajs teda ei saanud müügil olla, oleksin endale ka tahtnud! Ma pidin mitu aastat registreeritud järjekorras olema, et puuküttega boiler vannituppa saada! Aga siin seltsimees läks kaubamajja ja ostis??? Päris nii lihtsalt asjad toona ei käinud! Boilereid müüdi ehituspoodides, kas Kaubamaja on ehituspood??? Tartu Kaubamajast võis vahel hea õnne korral osta nn. Tartu Botaseid, aga mitte boilerit!!! Toona polnud isegi linoleomi saada! Kleebiti pappi ja ajalehti ja värviti need pruuni põrandavärviga üle! Jäi nagu linoleum. Olid ajad!!!
t
Tartu kaubamajast to Urmas/ täna, 12:03/ 16. juuni 2019 14:46
See on elektriboiler, 1,25 kW, termoregulaatoriga. Töötanud enm-vähem koguaeg. Selle ajaga on kulunud paar küttekeha ja muidugi katlakivi on tulnud õige mitmel korral välja võtta ja puhastada väljavoolu toru katlakivist. Ainult sellepärast välja vahetada, et "valel ajal" toodetud, pole minumeelest nagu mõtet.
u
Urmas/ 16. juuni 2019 13:24
Eestis öeldi näiteks 1980 aastatel, kui osteti uus televiisor ja kodus peale tunnikest vaatamist pauk käis ja teler suitsu välja ajama hakkas, lihtsalt stoiliselt: "vene värk!" Ja see televiisor maksis 680 rubla, mis oli kolme kuu töötasu! Ja neid televiisoreid ei saanud ka nii, et lähed poodi ja ostad, sest nad olid defitsiit! Sellist vaatepilti mis praegu on, et pood on televiisoreid täis ja vali, sellist asja toona ei olnud!!! Mul venelasest sõber ostis 1993a. Mitsubichi Galant auto ja ütles, et enne oli Moskvich mida ma rohkem remontisin kui sõitsin, aga nüüd ainult sõidan ja ei remondi!!!
u
Urmas/ 16. juuni 2019 13:03
Praegusaegne tehnika, näiteks Traktorid on palju töökindlamad ja kvaliteetsemad kui vanad! Praegusaegne san-tehnika ALU-PEX torud ja liitmikud on palju kvaliteetsemad kui vanad ummistuvad ja roostetavad torud. Ma ise töötasin Tallinna Ekskavaatoritehases ja tean, et ta läks pankrotti moraalselt vananenud rämpsu tootmise tõttu, mida turumajandustingimustes mitte ükski farmer ei ostaks, sest toodeti saasta! SSSR ajal osteti Talleksi traktoreid, sest paremaid ei olnud saada! Praegused televiisorid on 1000X paremad SSSR aegsest saastast! Praegused autod on 1000X kvaliteetsemad!!!
u
Urmas/ 16. juuni 2019 12:03
Ja kui tihti sa seda boilerit kütad??? Meil oli korter ehitatud 1938a. ja toona sees olnud EW aegne boiler pidas vastu 1980 aastateni, peale seda olime baileri järjekorras ja 1980aastatel ostetud boiler ei pidanud aastatki vastu ja san-tehnik kes ta paigaldas ütles ka kohe, et see SSSR aegne boiler on palju-palju viletsam sellest mida ta praegu vahetab ja heal juhul kestab ta teil paar aastat!!! Meil hakkas ta korpus tilkuma juba alla aasta möödumist. Saast!!! Aga toona ei olnud paremat saada! Iseseisvumisaja alguses viskasin selle puuküttega boileri välaja ja ostsin Ariston elektriboileri.
t
Tartu kaubamajast to Urmas/ täna, 10:27/ 16. juuni 2019 11:25
Kahju küll, et minu vana boiler sinu nii närvi ajas. Palun vabandust! Aga ma kirjutasin, nagu asi on. See boiler sai tõesti Tartu kaubamajast ostetud 1979. a ja ilma mingi järjekorrata ja ilma tutvusteta. Vaatasin isegi sildilt järele, valmistatud märts 1979. Ja tõesti on paak roostevabast terasest. Kui ikka ei usu, saada oma kontakt, kutsun lahkesti vaatama. P.S. Kõik oli täpselt nii kvaliteetne, kui korralikult me ise tol ajal tööd tegime.

u
Urmas/ 16. juuni 2019 10:27
Ega Tartu Kaubamajas boilereid ei müüdud, isegi ehituspoodides ei olnud neid saada, võib olla ainult tutvuse kaudu! Me saime majavalitsuse kaudu ja enne olime kaks aastat järjekorras. Toona ei olnud ju poes midagi saada! Kaup oli toona nii viletsa kvaliteediga, sest rahvas ostis ka selle rämpsu ära, sest midagi paremat ei olnud saada, konkurents puudus! Isegi kolme kuupalgane värviteler, mil olid värvid paigast ära osteti kohe ära. Palju neid veel kodus põlema läks??? Toodeti saasta! Sellepärast SSSR kokku kukkuski!
r
RS2 to 20:39/ 16. juuni 2019 09:47
Veneaegseid poilereid lendas mei üksjagu, polnud mingi roostevaba. Aga vat paar õlleankrut on mul küll toeeast ajast roostevabad. Sepad keevitasid tõesti kvaliteetsed anumad kokku ja hind oli ribla iga liitri kohta. Seega kaks tükki maksis sota. ;)
u
Urmas/ 15. juuni 2019 22:04
Probleem on selles, et vanaaegse tehnika remontija ei oska uuemat tehnikat parandada! Vanaaegset tehnikat sai joota tavalise jootekolviga, nüüd on vaja jootejaama ja kuumaõhujaama, aga sellest mõistus enam üle ei käi!!! Praeguse aja elektroonika ja tehnika on palju-palju kvaliteetsem ja töökindlam, kui ENSV aegne Riga pesumasin, mida remonditi haamriga! Ma ostsin 1980. aastatel "Vilma" kassettdeki, poes töötas, kodus mitte ja oli remondis mitu kuud, peale seda hakkasin ise elektroonikat õppima ja ise remontima, helipea vahetasin ja mikroskeeme jne...
u
Urmas/ 15. juuni 2019 21:32
Mida ma valetan??? Gorbachovi ajal ma sain korraliku Soome Salora värviteleviisori, mis oli 100% parem, mingisugusest Vene saastast, mis vajas kohe kap-remonti!!! Vene kaupa ostes pidi veel vaatama, et ega see ei ole toodetud esmaspäeval, sest siis olid töölised pohmellis! Kas SSSR fototööstus ja objektiivid ei ole mitte Saksamaa Leica ja Zeiss pealt varastatud?
u
Urmas/ 15. juuni 2019 21:11
Huumor!!! Roostevabast terasest SSSR aegne boileri paak??? Ise ka usud mis jama kirjutad!!!! Toonane toodang oli tänasega võrreldes ehtne saast!!! Ma töötasin Talleks ettevõttes ja need ekskavaatorid olid ca. 40.aastat muust maailmast mahajäänud saast! Ühtegi kvaliteetset videomagnetofoni ei osatud toota, ühtegi kassettmakki, ühtegi korralikku jalgratast! Kui turg läks lahti, siis kukkus kogu toonane saastatootmine kokku ja läks pankrotti, sest reaalsel turul konkureerida ei suutnud!!!
s
Seda/ 15. juuni 2019 21:09
nimetatakse nüüd... kvaliteedi OPTIMEERIMISEKS!
t
to Urmas/ täna, 19:36/ 15. juuni 2019 20:39
Miks Sa valetad? Kas oled ka mõni ärikas, et praegusaegset massilist rämpsumüümist näha - ja tunnistada ei taha? ENSV ajal tehti boilerite paagid enamasti r/v terasest.
r
RS2 to tarbija/ 15. juuni 2019 20:14
Oleks vanaemal *Unn, ta olnuks vanaisa. Kui venemaa, ei taha suga läbi saada, siis pole mõtet talle sõbraks pugeda, nii lihtne see on. Peale kauba venemaalt ei saaks sa nii kui nii kiiremini kui euroopast, lihtsal põhjusel, et tolli piir vahel.

u
Urmas/ 15. juuni 2019 19:36
ENSV ajal majavalitsuse paigaldatud boiler kestis kaheksa kuud, paak oli tavalisest terasest ja roostetas kohe läbi! Uskumatut saasta lasti siis müüki ja kõik see rämps osteti ära, sest paremat ei olnud saada! Praegu on avatud turumajandus ja valikuvõimalus!
u
Urmas/ 15. juuni 2019 19:16
Tänapäevased üleni metallist tööstuslikud masinad töötavad elektriga ja teevad erinevaid sik-sak pisteid töötavad õmblusfirmades 24. tundi päevas ja kestavad aastakümneid. Ei saa ju väita, et vana Singer mis tegi kodus ainult otseõmblust on töökindlam kui tänapäevane profimasin! Vana ja nn. kestev otseõmblusega Singer ei saa ju sellist tampi ka nagu tänapäeval õmblustehastes kasutatavad masinad! Selge on ka see, et vana klassikaline Singer vajas üsna tihti reguleerimist, et nõela ja süstiku ajastus oleks täpne ja süstiku niidi pinge oleks paras, samuti regulaarset õlitamist ja puhastust!
f
fg/ 15. juuni 2019 18:39
igal aparaadil ise varuosad lausa nagu kiusu pärast... (tegelikult kõige puhtam kasumiahnus)
r
RS2 to kvaliteet. / 15. juuni 2019 12:04
Ha-ha-ha-ha-haa, et siis Hiina autotööstuse tõus? Seepärast nii USA kui muu tehnika ongi nii alla käinud, et täis tuubitud Hiina elektroonikast. Ainus Hiina toode mis pidas vastu üle nelja nädala on Hiina müür. Ja kui keegi üritab mulle väita , et hiinast saab kvalliteetset kaupa, siis sellisel juhul mina väidan, et mu p e r s e *ittub kullakamakaid välja. ;)
t
to ij/ eile, 21:43/ 15. juuni 2019 12:03
"eu tarbijakaitse võiks vabalt rusika lauale lüüa ja panna veto igasugu "rahanülgimisideedele"... " Aga see tähendaks - ei rohkem ega vähem, kui kapitalistliku korra kukutamist! EU saab lubada vaid näilisi, poolikuid lahendusi.
r
RS2 to kvaliteet kaup./ 15. juuni 2019 12:01
Mis kapitalismist me räägime, kui enamus riikides on võimul kõiksugused IoIivasakpoolsed, kes elust s i t t a g i ei jaga. Tänu nendele nõutaksegi kõiksugu euro 6 norme, mõtetuid musti kaste sinna juurde mis kogu aeg a j u s i ke3,14vad. See kõik teebki tehnika mõtetult kalliks ja ebatöökindlamaks, ja kuna tänu sellele rändab prügimäele aina rohkem r ä m p s u siis loodus reostub kokkuvõttes rohkem kui kunagi varem.
t
Tiit/ 15. juuni 2019 11:23
Tänapäeva omblusmasinaid ei saa vorrelda "Singer" viu "Nauman" omblusmasinatega. Need on töötanud üle saja aasta ja töötavad veel edasi, aga tänapäeva omblusmasinad kestavad ehk 3-4 aastat ja lagunevad laiali.
t
Tartu kaubamajast/ 15. juuni 2019 10:41
1979. a ostetud boiler töötab siiani. Ei olegi pidanud uut ostma! Ega selle eest äkki ei karistata?

j
Jah, see nn praak/ 15. juuni 2019 10:34
ei taha kuidagi nässu minna, töötab veel praegugi
m
mx35/ 15. juuni 2019 10:10
Nii kaua kui kestab krimmi okupatsioon ei tasu venemaa poole vaadata.. või kes laseb lennukeid alla
s
15. juuni 2019 10:08
Selle "kvaliteetrahva" kaubad on teada.. kunagi tähistati selle rahva praaki märgiga mis kujutas ilma peata olevust..
t
tarbija/ 15. juuni 2019 09:59
Oleks Venemaaga suhted normaalsed ,saaks kiiremat abi sealt. Kõigil korralikel välis-firmadel on Venemaal omad esindused ja kaubavarud.
k
Kvaliteet Kaup/ 15. juuni 2019 09:34
Tere tulemast kap.ühiskonda-kõik müügiks,raha ju ei ringle kui tehakse üli kvaliteetseid asju.Teler pidas täpselt garantiiaja vastu siis viskas pildi kotti.Arvuti juurde on vaja uut vidinat muidu ei tööta,lubatud aeg sai otsa.Veekeetja kaan ei sulgu tuleb uus vaadata.Mul on siiber,põgenen metsa hakkan Robinsoniks.Kas Reede tuleb ka ?
k
Kvaliteet/ 15. juuni 2019 08:48
on omane ainult edukatele ühiskondadele. Kvaliteedi kadu on parim indikaator ühiskonna allakäigust. Nt. vene aja lõpp, USA autotõõstuse allakäik, Hiina autotööstuse tõus jne. Muide maailma parimad ja kvaliteetsemad kaubamärgid kuluvad enamasti ühele kvaliteetrahvale.
j
jaan/ 15. juuni 2019 08:41
et ikka rämpsu rohkem tekiks ja majandus õitseks
a
ann/ 15. juuni 2019 08:26
Sama ütlesid ka minu boileri paigaldajad. Eelmine ja odav kestis 12 aastat, teine ja kallis 3,5. Soovitati panna odavam, sest viimase 10 aastaga on nii kalli kui odava vastupidamine sama, garantii aja lõpuni. Energia klassi arvestamine oleks vastutustundlik, aga penskari rahakott ei löö vastu ja minu elektri arve ei suurenenud sentigi.

t
Teisitimotleja/ 15. juuni 2019 07:48
Selle uuema tehnika kõige kurvem pool on et tänu lühikesele elueale raiskab see tooraine resursse ja reostab loodust. Koige idiootlikum näide on autod kus aetakse taga madalat CO heitmeid kuid see lühendab ka auto eluiga. Ehk auto tootmine ja kasutusjärgne reostus on kordi suurem kui heitmete reostusest tekkiv kahju. Me kõik teame seda kuid jätkame samas vaimus kuna autode tootjatele on see kasulik.
o
Offendi/ 14. juuni 2019 23:56
Vaatasin kah, et kas mingi nali
m
Mondeo/ 14. juuni 2019 23:43
Näiteks LED-tagatulede blokid (kui mõni element peaks läbi minema) maksavad kah üle 500€! Igal juhul tuleb eelistada hõõglampe alla 1€ tk.
e
Eino Taruk/ 14. juuni 2019 22:55
Paugud on ajutised majanduskriisid. Globaalne katastroof tuleb visisedes, ja seda märgatakse siis kui on juba hilja
e
Eino Taruk/ 14. juuni 2019 22:54
Nõrgad kohad disainivad sisse ikka insenerid
a
Anna-Minna/ 14. juuni 2019 22:51
o
on/ 14. juuni 2019 22:34
kerge varastada uut autot ilma pauguta kui just su võtmed pole fooliummütsi sees ja kindlalt kaetud- kas need uued võtmeta käivitatavad ongi pauguteooria järgi tehtud, et sõidab paugust minema ilma võtmeta?..uue masinaga poiss käib aga servise vahet aga mu vanal pole muud tehtud kui õli vahetatud viimased viis aastat...suur vahe on tekkinud viimaste 10-15 aasta väljalaske tehnikaga, sest parandada neid ei saa ja niikuinii pead ostma uue...üks digiboks ajas 5 sekundit suitsu välja ja oligi kutu, üteldi, et juhtub harva,nii on.
v
14. juuni 2019 22:33

v
14. juuni 2019 22:18
Võtke veel see teema üles, et meie remondibrigaadid kes peaks nagu parandama lifte, eskalaatoreid jms, ei suuda sellega hakkama saada sest Eestis pole enam kombeks varuosasid pidada. "Me peame varuosa tellima" kõlab vastuseks kui on vaja parandada näiteks ostukeskuse lifte, eskalaatoreid või muud tehnikat. Ise suured ja tuntud firmad aga varuosasid varuks ei suuda hoida! Masendav!
s
See on paratamtu / 14. juuni 2019 22:01
Jep sest Ramm ei suuda miljardi koodi mustreid salvestada! Vaid ongi miljon või rohkem ja edasi tuleb salvestada sotsiaalmeediasse! Seal salvestatakse sinu memorit!
v
vanamees/ 14. juuni 2019 21:59
Juba ammu disainivad tooteid finantsistid, mitte insenerid. Käive, käive ja muidugi kasum. Ja mis see SKP kasv muud on kui inflatsiooni sünonüüm.
i
ij/ 14. juuni 2019 21:43
eu tarbijakaitse võiks vabalt rusika lauale lüüa ja panna veto igasugu "rahanülgimisideedele", aga pole kasulik
s
14. juuni 2019 21:29
See mis toimub, see kuhu maailm liigub on juba üle mõistuse! Varem või hiljem käib üks suur pauk!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee