Eesti uudised

Eesti teadlased vaatavad kosmosest, kuidas kasvab rohi, kerkib maja ja millised alad on tuleohtlikud (20)

Rainer Kerge, 15. juuni 2019 00:01
ABIKS PÄÄSTETÖÖDES: Kui panna seiresatelliitidelt saadav teave mullaniiskuse, niitmata ja tuleohtlikult kuivade rohumaade kohta kokku ilmaprognoosi andmetega ja teabega keeruliselt evakueeritavatest asutustest, saab teha päästetöid märksa tõhusamalt. Pildil mullune metsapõleng Harjumaal Vikipalus.Foto: Kaspar Pokk / Kanal 2
Ei, meie teadlased ei lennuta kosmosesse luuresatelliiti, mis ripub ööd ja päevad Eesti kohal ning filmib katkematult, mida inimesed tarade ja hekkide varjus teevad. Sellise satelliidi ehitamiseks pole mingit vajadust, sest orbiidil juba kubiseb kaameratest, mis niikuinii Eestis toimuvat iga päev pildistavad. Tarvis on vaid õppida neid pilte täpsemalt vaatama.

Karl Ernst von Baeri peetakse muu hulgas ka Tsaari-Venemaa analüütilise luure üheks loojaks. Nimelt tuli õpetlane mõttele, et vaenlase tegevuse jälgimiseks ja tema plaanide uurimiseks ei pea tingimata roomama ümber garnisoni ning loendama vastase sõdureid ega küsima mõnelt, kas lähiajal pole plaanis teha väike retk naaberriiki.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.06.2019
Eesti osaleb esimest korda Euroopa Kosmoseagentuuri missioonis
01.06.2019
Naiste kosmoselennu eripärad: NASA pakub sobiva skafandri asemel huuleläiget
23.05.2019
USA kosmoseagentuur NASA kutsub inimesi oma nime Marsile saatma
06.05.2019
Teadlased: pool Maad katvast veest on kosmilist päritolu