Krimi

Kolm Tallinna Äripanga osakonnajuhti peeti kinni kahtlustatuna rahapesus (29)

Hindrek Pärg, 14. juuni 2019, 16:37
Tallinna ÄripankFoto: Jörgen Norkroos
Kolm Tallinna Äripanga osakonnajuhti peeti 48 tunniks kinni kahtlustatuna rahapesus. 

Prokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas kinnitas Õhtulehele, et keskkriminaalpolitsei pidas teisipäeval kinni kolm Äripanga osakonnajuhti. Ühte töötajat kahtlustatakse rahapesus, kahte töötajat altkäemaksu võtmises ja rahapesus. Uurimisasutuse tähelepanu all on ka mitmed mitteresidentide tehingud.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombleri sõnul on rahapesu tõkestamine politsei jaoks oluline prioriteet. „Kolmandatest riikidest pärit ebaseadusliku taustaga rahavood kahjustavad Eesti majandust ning ohustavad riigi mainet. Seepärast on äärmiselt oluline, et pangad järgiks rahapesu tõkestamise nõudeid.

Antud kriminaalmenetlust alustasime 2018. aasta suvel ning käesoleval nädalal teostasime menetlustoiminguid panga töötajate suhtes, et tekkinud kahtluste kohta täiendavaid tõendeid koguda. Täpsustuseks saan kinnitada, et see menetlus ei ole seotud Danske panga uurimisega,“ sõnas Ombler prokuratuuri pressiteate vahendusel. 

Kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Marek Vahing selgitas, et Riigiprokuratuur on koostöös Finantsinspektsiooni ning Keskkriminaalpolitseiga panustanud viimase kahe aasta jooksul varasemast rohkem rahapesuvastasesse võitlusesse.

„Sel nädalal peeti kinni kolm rahapesus kahtlustatavat isikut ning teostati läbiotsimised nende elu ning töökohtades. Kõik kahtlustatavad on Äripangas erinevate osakondade juhid ning olemasolevad tõendid viitavad kahe kahtlustatava altkäemaksu võtmisele sel ning eelmisel aastal. Edasise kriminaalmenetluse käigus täpsustame nii kuritegude toimepanemise aega kui ka ulatust,“ selgitas riigiprokurör Vahing.

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhib Riigiprokuratuur.

Veebruaris kirjutas Äripäev, et finantsinspektsiooni hinnangul on Tallinna Äripangal kõrge rahapesurisk, mis tuleneb panga ärimudelist ning väga suurest mitteresidentidest klientide osakaalust.

Finantsinspektsiooni 2017. aasta lõpu järelevalvelises hinnangus Tallinna Äripangale nimetas järelevalveasutus kõrge riskiga olevaks nii panga juhtkonna tegevust, sisekontrollisüsteemi, krediidiriski kui ka operatsiooniriski. 

Ettevõtte juhatusse kuulub Sergei Elošvili, Andrei Žukov, Aivar Luik ja Igor Novikov. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee